Koncert odbędzie się
w sobotę 30 marca 2019 r. o godz. 17.00

Bilet 10 zł

Koncert muzyki klasycznej i rozrywkowej
w wykonaniu

Kameralnej Orkiestry Akordeonowej

ARTI SENTEMO

z Radzynia Podlaskiego pod dyrekcją Zbigniewa Czuryły

***

KAMERALNA ORKIESTRA AKORDEONOWA ARTI-SENTEMO swoją działalność rozpoczęła w 2013 roku. Obecny skład liczy 15 uczniów w wieku od 10 do 20 roku życia.
Skład Arti-Sentemo tworzą:
Dyrektor artystyczny:
Zbigniew Czuryło
• Akordeon I: Adam Dudek, Mateusz Golonka, Mateusz Głowniak
• Akordeon II: Karol Zbaracki, Piotr Chmiel, Stanisław Krupa
• Akordeon III: Damian Mazur, Katarzyna Michalak, Jakub Palinowski, Jakub Mackiewicz
• Akordeon IV: Anna Szczęsna, Marcel Semeniuk
• Akordeon V (bas): Jakub Stefaniak
• Flet: Justyna Czuryło, Julia Kiewel
• Instrumenty perkusyjne: Julia Drożdż, Angelika Koczkodaj

Orkiestra Akordeonowa Arti-Sentemo prowadzona jest przez Stowarzyszenie Melodia-Art przy PSM I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim. Stowarzyszenie organizuje i czynnie włącza się w realizację przedsięwzięć artystycznych. Działalnością Stowarzyszenia Melodia-Art kieruje Zarząd któremu przewodniczą:
• prezes – Sławomir Golonka
• viceprezes – Radosław Mazur
Orkiestra koncertuje na terenie kraju, biorąc udział w licznych festiwalach i konkursach. Łącznie wykonuje ok. 25 koncertów w ciągu roku szkolnego. Koncerty cieszą się dużą popularnością. Swoją grą i repertuarem trafiają do licznego grona odbiorców. Urok osobisty i opanowanie kameralnej sztuki wykonawczej powoduje, że na koncertach panuje wyjątkowa atmosfera, a każdy jest inny i niepowtarzalny.

Nagrody i wyróżnienia:

– kwiecień 2013 r. – II nagroda na IX Festiwalu Muzyki Akordeonowej im. Ryszarda Malickiego w Puławach,
– maj 2013 r. – I nagroda na XXII Regionalnym Przeglądzie Akordeonowym w Lublinie,
– wrzesień 2013 r. – udział w XIII Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Kameralnych w Koszalinie oraz w Warsztatach Polsko-Niemieckich w Koszalinie,
– kwiecień 2014 r. – II nagroda na XIV Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym Muzyki Rozrywkowej i Popularnej w Giżycku,
– kwiecień 2014 r. – II nagroda na XVIII Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych „SANOK 2014” pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
– wrzesień 2014 r. – XIV Międzynarodowy Festiwal Zespołowej Muzyki Akordeonowej w Koszalinie.
– czerwiec 2018 r. – I nagroda w Lubelskim Przeglądzie Akordeonowym
– udział w autorskim projekcie „Czesław Mozil i grajkowie przyszłości” (łącznie z nagraniem teledysku i płyty pt. „Kaloryfer, który gra”)
– III miejsce w plebiscycie „Kuriera Lubelskiego” na „Człowieka roku 2018″ dla dyrektora i dyrygenta orkiestry Zbigniewa Czuryły
– marzec 2019 r. – II i III nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowych Zespołów Kameralnych w Stalowej Woli