W tle - grafika Pawła Ryżki p.t. ROBOTNICE SZTUKI - pierwowzór muralu, jaki znajduje się na południowej ścianie Domu Kultury LSM

Spotkanie 
w niedzielę 31 marca 2019 r. o godz. 16.00

Wstęp wolny

Wykład otwarty

Ewa Kawa
Tęczowy most światła

– wpływ barw na życie człowieka

ulotka.pdf

Jaki jest cel naszego życia?
Dlaczego cierpimy i przechodzimy kryzysy?
Takie i inne pytania zadawałam sobie przez wiele lat mojego życia. Nie rozumiałam kryzysów w moim życiu. Nie cieszyła mnie praca. W poszukiwaniu odpowiedzi pomogło mi kupienie siedliska z lasem. Poświęcałam każdy wolny czas z rodziną na obserwacje przyrody. W środowisku naturalnym czułam się otulona miłością od roślin i spokojem od przestrzeni. Tam mogłam wsłuchać się we własne myśli. Miałam komfort bycia ze sobą, bo kto nas lepiej zna, jak nie my sami. Odkryłam, że będąc blisko z naturą, w stanie wyciszenia, radość dał mi spokój własnych myśli. To był piękny czas mojego życia. Jednak czy to wystarczyło? Nie, bo ważny jest stały rozwój. Potrzebujemy również drugiego człowieka, by zrozumieć siebie samych. Ludzie jako istoty myślące są twórcami własnej rzeczywistości, ale konfrontując się z innymi możemy zweryfikować swoje plany i lepiej je poznać. Najłatwiej proces twórczy zachodzi w stanie wyciszenia. Stąd potrzeba każdego z nas na chwile ciszy.

Kto mi w tym pomógł?
Zrozumiałam, że nasze rodziny, bliscy, otoczenie, to skarby , bo pomogły mi poznać samą siebie. Wzięli udział w kształtowaniu mojej osobowości. To dzięki nim doświadczyłam pełni życia. Dojrzały we mnie niedojrzałe owoce.

Więc czym jest rozwój?
Rozwój jest codzienną pracą, którą stale wykonujemy. Jego efekt zależy od naszej siły woli i potencjału. Każdy z nas jest chodzącą encyklopedią, sumą doświadczeń. Wszystko to wynika z: ciekawości, nieświadomych wyborów w życiu, poprzez poszukiwanie, przez włączenie intuicji i nasze decyzje.
W każdym momencie mojego życia wydawało mi się, że jestem w pełni moich największych osiągnięć. Z perspektywy czasu wiem, że każdy moment jest relatywny i kieruje nas do kolejnych poszukiwań w życiu. Rozwój jest nieskończony.

Czym jest wiedza, czemu służy?
Po wielu latach moich dociekań, kursów, spotkań wydało mi się, że lepiej poznałam siebie, zrozumiałam, kim jestem, i wydaje mi się, że poznałam sens mojego życia. Potem pojawił się kolejny okres i otworzyłam się na wyższe wartości, takie jak pomaganie innym. Wcześniej odebrane lekcje życiowe, pozwoliły mi zdobyć wiedzę i otworzyć się na coś więcej niż skupianie się na sobie. Odczułam, że dzieląc się z drugim człowiekiem swoim czasem i wiedzą odczuwam ogromną satysfakcję niesienia pomocy innym. Wiedza pomaga w stałym rozwoju.

Co nam niesie życie?
Obecnie jestem w takim momencie życia, że przekazuję wiedzę, która zgłębiłam przez wiele lat poszukując siebie.
Jaką wiedzę? O sensie życia, istocie duchowej jaką jesteśmy, o potędze myśli i rozumu.
Na spotkaniach, które prowadzę, przekazuję uniwersalne prawa o nas samych jako ludziach. Przybliżam czasy, w których żyjemy i staram się zainspirować każdego do odkrycia w sobie własnej drogi życia.
Życie każdego, to nieustanne poszukiwanie i rozwój. Każdy dzień poszerza horyzonty naszych myśli.

Gdzie jest kres podróżny?
Pozwólmy sobie na gimnastykę naszego mózgu przez zdobywanie wiedzy i otwarcie się na wachlarz myśli. Minione lata przygotowały mnie na obecne zmiany.
Postęp jest wpisany w nasze życie. Egzaminy życiowe są koniecznością wpisaną w rozwój, więc tylko poprzez wiedzę i doświadczenie, czasami bolesne, zrozumiemy nasze życie i dokonamy większego rozwoju.
Odbieramy nauki od naszego otoczenia, ale też wymieniamy się lekcjami, gdy dzielimy się naszym doświadczeniem. Nasze decyzje przygotowują nam przyszłość. Dzisiaj decydujemy o jutrze.

Jakich wyborów dokonujemy?
Gdy wzięłam moje życie w swoje ręce, to i przyszła pomoc spoza materii, pomoc duchowa. To jeszcze dla nas niezrozumiałe. Jednak odczuwamy taką pomoc.

Zapraszam na spotkania, które organizuję co miesiąc na różne tematy. Pokaz slajdów poszerzy wachlarz naszych myśli i dostarczy inspiracji w życiu. W każdym miesiącu prowadzę inny temat spotkań. W marcu zapraszam na spotkanie pt. „Tęczowy most światła”. Będę mówiła o  barwach w tęczy, ich charakterystyce i wpływie na człowieka.
Na spotkaniu powiem o większym spektrum barw.

Zapraszam – Ewa Kawa tel. 601 329 337

 ...
Kalendarz wydarzeń
marzec 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
RELACJE FILMOWE
PLAYZapraszamy do oglądania relacji filmowych z wydarzeń jakie odbyły się w Domu Kultury LSM. ***
Realizacja filmów Zenon Krawczyk
Archiwa
Prowadzenie strony - Marek Dybek  Marek Dybek / KmBk-STUDIO   /    Powered by WordPress Platform
ul. Konrada Wallenroda 4a        20-607 Lublin
tel. 81 743 48 29
dom.kultury@spoldzielnialsm.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. .

Zapoznałem się z informacją