we wtorek 23 kwietnia 2019 r. o godz. 18.00

Prowadzenie Ewa Hadrian

Koncert Muzyki Polskiej

W programie

1) K. Kurpiński – Polonez „Witaj Królu”
2) F. Chopin – „Wiosna” – pieśń
3) F.Chopin – Preludium e-moll op. 28 nr. 4
4) S. Moniuszko – Aria Skołuby z Opery „Straszny Dwór”
5) S. Niewiadomski – „Złota ptaszyna” – pieśń
6) S. Moniuszko – „Pieśń wieczorna”
7) F. Chopin – Mazurek F-dur op.68 nr.3
8) F. Chopin – Walc a-moll opus pośmiertne
9) H. Wieniawski – „Pieśń polska” (utwór instrumentalny)
10) S. Moniuszko – „Pieśń Chorążego” – Aria z Opery „Hrabina”
11) Z. Noskowski – „Niewidome dziewczę” – pieśń
12) S. Moniuszko – „Kozak” – pieśń
13) H. Wieniawski – „Dudziarz” – (utwór instrumentalny)
14) F. Chopin – „Hulanka” – pieśń
15) F. Chopin – Nokturn Es-dur op. 9 nr. 2
16) M. Karłowicz – „Zasmuconej” – pieśń
17) F. Chopin – „Pierścień” – pieśń
18) F. Chopin – Nokturn cis-moll opus pośmiertne
19) S. Moniuszko – „Krakowiaczek” – pieśń
20) L. Różycki – Walc „Caton” z Opery „Casanova”
21) H. Wieniawski – „Obertas”

Wystąpią:

• artyści Teatru Muzycznego w Lublinie
Anna Barska – sopran i Andrzej Witlewski – bas – baryton.

Anna Barska ukończyła Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, doskonaliła także swoje umiejętności na kilku kursach mistrzowskich. Jest jedną z najaktywniejszych zawodowo śpiewaczek Lubelszczyzny. Dysponunując lirycznym sopranem ma w swoim repertuarze muzykę różnych epok i stylów. Zajmuje się także pracą pedagogiczną.

Andrzej Witlewski jest absolwentem Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Regularnie występuje w kraju i za granicą. Jako bas – baryton ma na swoim koncie role operowe, operetkowe, a także partie solowe w takich utworach, jak Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta, czy Pasji wg Św. Jana Jana Sebastiana Bacha oraz wielu innych.

• artyści Filharmonii Lubelskiej:
Natalia Kozub – skrzypce i Mirosław Kozub – wiolonczela

Natalia Kozub ukończyła Lwowskie Konserwatorium i studia podyplomowew zakresie kameralistyki w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Od 1991 roku jest solistką Filharmonii Lubelskiej, a także prowadzi klasę skrzypiec w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie.

Mirosław Kozub jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie, ukończył też studia podyplomowe w zakresie kameralistyki w Warszawskiej Akademii Muzycznej, a także dwukrotnie brał udział w kursach mistrzowskich w Weimarze. Od roku 1989 pełni funkcję solisty grupy wiolonczel Filharmonii Lubelskiej. Prowadzi też klasę wiolonczeli w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie.

• Za fortepianem zasiądzie Alfred Kędziora, absolwent Instytutu Muzyki UMCS w Lublinie. Jest autorem aranżacji 10 pieśni i 5 utworów instrumentalnych wykonanych na potrzeby dzisiejszego koncertu.