we wtorek 30 kwietnia 2019 r. o godz. 18.30

Czuwaj!
Jesteśmy Harcerskim Muzycznym Zespołem „Arse” tworzonym przez harcerki i harcerzy, członków i byłych członków Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.
Działamy już 5 lat i właśnie w kwietniu obchodzimy swoje urodziny.
Początkowo zespół został sformowany w celu oprawy muzycznej Mszy Św. rozpoczynającej pielgrzymkę do Rzymu na kanonizcję Jana Pawła II, lecz po tym wydarzeniu pojawił się pomysł zawiązania stałego składu.
Założycielem zespołu był Dominik Mazur, obecny lider, który zebrał garstkę muzykalnych osób z lubelskich drużyn.
Pierwsze miesiące prób upływały bardzo spokojnie w towarzyskiej atmosferze. Po dwóch latach stwierdziliśmy, że skoro jest potencjał, chcemy iść dalej. W ten sposób w profesjonalnym studio nagraliśmy wykonania dwóch piosenek, które można odsłuchać na YouTube.

W kolejnych latach nasz repertuar poszerzał się. Zaczęliśmy też śpiewać na ślubach znajomych harcerzy, a później także osób spoza harcerstwa.
Naszą stałą inicjatywą i niejako znakiem rozpoznawczym jest koncert patriotyczny z okazji święta 11 listopada. Przez 3 lata występowaliśmy na Placu Litewskim w ramach obchodów miasta Lublin. Dwa kolejne koncerty daliśmy w bardziej kameralnych miejscach w zamkniętych przestrzeniach, co także miało swój klimat i pomogło w podwyższeniu poziomu wystąpień.
Obecnie mamy wiele projektów, do których się stale przygotowujemy, jednym z nich jest Koncert 5-lecia.

Co śpiewamy?
Jako że jesteśmy harcerzami, to wykonujemy utwory z kategorii piosenek harcerskich, turystycznych, patriotycznych i religijnych. Ponieważ lubimy wyzwania, podejmujemy się eksperymentowania z aranżacją również utworów muzyki współczesnej.
Co tu pisać, najlepiej nas po prostu posłuchać 🙂

Koncert 5-lecia
Harcerski Zespół Muzyczny  „Arse” w roku 2019 obchodzi 5 lat swojego istnienia.
W związku z tym organizujemy koncert „5-lecia”, który odbędzie się 30 kwietnia 2019 r. (wtorek) o godz. 18:30 w sali kinowej w Domu Kultury LSM przy ulicy Wallenroda 4a.

Czego można się spodziewać?
Podczas koncertu będziemy opowiadać historię pięciu lat zespołu różnymi piosenkami, które wyróżniają nasz zespół. Są to piosenki harcerskie, turystyczne, ale i współczesne.
Jest to dla nas niezwykle ważny czas i mam nadzieję, że spędzimy go wspólnie.

Liczymy na Ciebie!
Zespół Arse

Repertuar koncertu:

1. M. Pospieszalski- piosenka kanonizacyjna – „Pod prąd”
2. Gnom i Toudi – „Ballada o zamku”
3. P. Rubik – „Nie wstydź mówić, że kochasz”
4. 2 TM2,3 – „Gdy usłyszałem Jego głos”
5. K. Kaczmarek – „Zakochaj się w harcerstwie’
6. M. Grechuta – „Wolność”
7. K. Sawczuk – „Dziewczyna z granatem”
8. A. Kołakowski – „Epitafium dla majora ognia”
9. J. Kaczmarski – „A my nie chcemy uciekać stąd”