Spotkanie odbędzie się

Wykład otwarty

Ewa Kawa
Wspaniali ludzie

w jaki sposób kontrolować ciało
i system nerwowy, aby być zdrowymi

Czy wiemy dlaczego stale jesteśmy niezadowoleni, pełni leku, niepokoju?
Czy zadawaliśmy sobie pytanie. dlaczego złe rzeczy przydarzają się złym ludziom, a dobre dobrym?
Czy nie jest tak, że każdy indywidualnie ponosi konsekwencje swoich czynów.
Jako złożone, inteligentne, zorganizowane świadomości przetwarzamy nieograniczoną liczbę danych, które archiwizujemy, a potem z nich korzystamy. To baza naszych postaw.
Jesteśmy w stanie ciągłych doświadczeń. Każdy dzień jest dla nas wyzwaniem i niesie przemiany, na które w mniejszym lub większym stopniu nie mamy świadomości wpływu. Jesteśmy niezadowoleni nie rozumiejąc sytuacji, w jakich się znaleźliśmy.
Stale słuchanie tych samych informacji, które nas nie dotyczą, kolejny raz rozpowszechnianych, daje tylko satysfakcję. Nie rozwija nas i niewiele wnosi w nasze życie. Wręcz przeciwnie, często koncentrujemy się na bólu innych, nie mogąc nic zrobić – cierpimy niepotrzebnie.
Potrzebujemy wiedzy, która nas rozwija. Tylko to, co nas rozwija, powinno być dla nas ważne. Nasze bogate myśli przybliżają nas do nas samych. Natomiast niepokój w nas pojawia się często nie z naszych myśli. Warto się nad tym zastanowić.
Obciążani osadami mentalnego ego, przykrywamy wizje wewnętrznego słońca, którym jesteśmy. Nieświadomi własnych wartości, cierpimy.
Ważne jest, jakie wnioski wyciągamy z naszych doświadczeń, jakie decyzje podejmujemy?
Na pewnym etapie mojego życia zastanawiałam się, dlaczego tak dużo cierpię, dlaczego tyle przykryw doświadczeń mnie spotyka?
Wydawało mi się, że coś muszę zrobić w moim życiu, powinnam zrozumieć siebie i wniknąć w przestrzeń moich doświadczeń.
Wiele razy, ciekawe książki, autorytety wskazywały mi jak żyć. Zgłębiłam temat wiary i mnie jako istoty duchowej. Z czasem zaczęłam poznawać bliżej siebie, swoje talenty, uwarunkowania. Zmierzyłam się z moimi wadami, które powinno się przepracować i przetransformować. Poznałam swoje zalety, które zaczęłam rozwijać.
Narzekanie, frustracje, złość i wiele innych cech zachowania stopniowo przeanalizowałam i poznałam, z czego wynikały. Potem je zaakceptowałam i zamieniłam w zgodzie z moją osobowością.
Transformacja moich myśli pozwoliła mi stać się inną osobą. O dziwo, bardzo dobrze się z tym czuję.
Polecam każdemu zrozumieć siebie, zmierzyć się ze swoimi uwarunkowaniami i  poddać się zmianie, przejść ten proces.
Lecz aby tego dokonać, trzeba stworzyć odpowiednie warunki, by proces przebiegał właściwie. Chodzi o przekonania, cierpliwość, samodyscyplinę, zadbanie o myśli, ciało i oczywiście o stosowne metody. Wszystko jest kwestią priorytetów, zainteresowań i dążeniem do nowych doświadczeń. Warto by nowy stan odczuwania, myślenia, kochania był godny nas, współtwórców Boskiego planu i duchowej doskonałości.
Gdy mamy świadomość dynamiki ewolucji, to jesteśmy w stanie poczuć w sobie przejaw Boskiej mocy w działaniu i żyć pełnią życia.
Warto zdać sobie sprawę, że wykorzystujemy siłę wolnej woli do działania, do przemian, któreych sami jesteśmy twórcami i realizujemy swoje dążenia.
Nie każdy może zgłębić wiedzę, zajmować uczeniem się. Nie każdy może posiadać świadomość siebie jako istoty duchowej. Każdy jednak może żyć według wskazań Świętych Ksiąg, nie według konserwatywnych, a dojrzałych idei.
Nasz mózg pracuje przetwarzając nasze myli. Stale potrzebujemy doświadczeń, twórczych myśli, wtedy tworzymy naszą kreatywną, własną rzeczywistość.
Warto budzić się ze stanu hibernacji i dopuścić do siebie myśl, ze jesteśmy poza ograniczeniami materii, dualnej myśli i spolaryzowanej świadomości.
Połączenie naszej mocy, mądrości i wiedzy stanowi źródło uwolnienia się z uwarunkowań i cierpienia.

Wszystkiego sama doświadczam, więc polecam z radością.
Ważne, że moje osobiste starania nie byłyby pełne, gdybym nie zadbała o moją dietę, zdrowy styl życia. Każdy z nas powinien dbać o swoje myśli, ale równie ważne jest, by zadbać o swoje ciało. W tym kierunku też ważne, by skupić swoje wysiłki.
Zgodzimy się wszyscy z powiedzeniem, że „W zdrowym ciele zdrowy duch”.
Obecnie współczesna nauka potwierdza wpływ naszych myśli na stan zdrowia, ale też nasza codzienna postawa, dieta, wspiera kondycję całego organizmu

Temat najbliższego spotkania w miesiącu maju dotyczy przykładów postaw wspierających utrzymaniu naszego ciała w zdrowiu. Poruszane tematy są poparte badaniami naukowymi.

Zapraszam na spotkania, które organizuję co miesiąc na różne tematy. Pokaz slajdów poszerzy wachlarz naszych myśli i dostarczy inspiracji w życiu. W każdym miesiącu prowadzę inny temat spotkań.

Ewa Kawa tel. 601 329 337