Informacje o bieżących ustaleniach
prosimy śledzić na naszej stronie

Autorskie popołudnia w Domu Kultury LSM

Wernisaż
w poniedziałek 17 czerwca 2019 r. o godz. 17.30

Wystawa

Władysław Maławski

Mieczysław Maławski

MALARSTWO

Władysław Maławski urodził się w Żytomierzu na Ukrainie. W 2008 roku, na Wydziale Sztuki Sakralnej Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych uzyskał z wyróżnieniem dyplom magistra. Obecnie jest członkiem Lwowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych i Klubu Młodych Artystów „Skrzydła”. Od 2012 roku należy także do Związku Polskich Artystów Plastyków. Uprawia malarstwo olejne i akrylowe. Zajmuje się ikonopisaniem i artystycznym malarstwem ściennym. Prezentuje swoje prace na wystawach indywidualnych, ogólnopolskich i zbiorowych w kraju i za granicą. Aktywnie uczestniczy w międzynarodowych plenerach artystycznych. W swoim dorobku ma ponad 60 wystaw (w tym „Kolor przestrzeni” w ACK UMCS „Chatka Żaka”) W 2014 roku otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Lublin dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury na realizację projektu artystycznego: „Sacrum, Przestrzeń, Czas”.
Mieczysław Maławski urodził się w Żytomierzu na Ukrainie. W 1977 roku został absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Lwowie, kończąc kierunek Sztuka Dekoracyjno-Użytkowa. Obecnie artysta jest profesorem Katedry Ceramiki Artystycznej Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

W swoim dorobku artystycznym Mieczysław Maławski może pochwalić się udziałem w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Został uhonorowany Odznaką Ministra Kultury Rzeczypospolitej Polskiej za rozwój kultury naszego kraju. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków (od 2001 roku) oraz prezesem Lwowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych.

Czerwiec 2020