w poniedziałek 4 listopada 2019 r. o godz. 18.00

Göran Larsen Jazz Quartet

Göran Larsen – saksofony, Wojciech Sanocki – fortepian,
Jarosław Michaluk – kontrabas, Radosław Żyła – perkusja
W programie utwory z repertuaru wybitnego krakowskiego saksofonisty Janusza Muniaka

Göran Larsen pochodzi ze szwedzkiej Uppsali. Gra zarówno na saksofonie tenorowym, jaki i sopranowym. Po raz pierwszy w Polsce pojawił się w roku 1966 i powracał do naszego kraju ponownie w 2003 i 2013, grając koncerty w Gdańsku,Sopocie i  Gdyni. Jednym z efektów jego wizyt w Polsce jest płyta pt.  „AloneTogether” nagrana w kwartecie razem z Bukowskim, Lemańczykiem i Sowińskim.
Lata 1994-2008 Göran spędził w Helsinkach (Finlandia), gdzie był członkiem dwóch jazzowych orkiestr: OPERA Big Band i GREAT HELISINKI SWING Big Band. W tym samym czasie prowadził też dwa własne projekty: septet „CITY-JAZZ” Orchestra i kwintet „TALKING TENORS”, w którym współpracował z estońskim saksofonistą RAIVO TAFENAU.
W latach 70 i 80-tych Göran Larsen grał z plejadą amerykańskich muzyków odwiedzających Szwecję, w wśród których byli między innymi: Clark Terry, Kay Winding, Tony Scott, Buddy de Franco, Nelson Riddle, Eartha Kitt, Jerome Richardson, Jerry Dodgion. Göran grał także na Intenational Jazz Festival w Vancouver, w Kanadzie w 2002 r. Brał również udział w projekcie „Scandinavian weeks” w latach 2001 do 2003 i w ramach tego programu występował na scenach jazzowych w Bangkoku, Kuala Lumpur i Manilii. Obecnie aktywnie współpracuje z muzykami jazzowymi ze Szwecji, Polski, Finlandii, Litwy, Łotwy i Estonii.

Wojciech Sanocki – pianista, kompozytor, aranżer – absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej o specjalności kompozycja-aranżacja. Jego utwory ukazały się m.in. na płytach: Pejzaż, Niebo w dobrym humorze – nagrania z Jackiem Wójcickim i Ewą Urygą, Brel przy współpracy z Wojciechem Młynarskim. Jest również kompozytorem muzyki filmowej. Współpracował ze studiem produkcji filmowej „Akson Studio” w Warszawie m.in. przy serialach Twarzą w twarz, Czas honoru, Blondynka. Twórca muzyki teatralnej w przedstawieniach: Zagraj to jeszcze raz, Sam, Raskolnikow, reż. M. Gaj, Matka Courage, reż. K. Deszcz, Różowe małżeństwo, reż. K. Deszcz, Balladyna, reż. J. Głybin, Niech żyje bal, reż. C. Domagała.

Jarosław Michaluk – kontrabas
Absolwent katowickiej Akademii Muzycznej Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie kontrabasu prof. Jacka Niedzieli. Debiutował w 1988 r. podczas Ogólnopolskiego Konkursu Jazz Juniors w Krakowie, zdobywając z zespołem Jazz Trio II nagrodę. Wspólpracował m.in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Karolem Szymanowskim, Ewą Urygą, Jorgosem Skoliasem, Piotrem Wromblem. Koncertował z Tomaszem Szukalskim, Kazimierzem Jonkiszem, Markiem Napiórkowskim, Piotrem Wojtasikiem, Michałem Kulentym, Adamem Wendtem, Maciejem Strzelczykiem, Maciejem Sikałą, Marcinem Olakiem, Danutą Błażejczyk, Natalią Niemen z grupą Osjan, Orkiestrą Kameralną Filharmonii Lubelskiej, Przemyską Orkiestrą Kameraralną, a także muzykami z zagranicy jak: Mark Soskin, Walter Smith III, Frank Parker,  Ulf Johansson Werre, Heinz von Moisy.
Występował na wielu festiwalach i salach koncertowych m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, na festiwalu jazzowym we Lwowie, Jazz od Nowa, Jazz Festival w Toruniu, Rzeszów Jazz Festival, Jazz bez… festiwal w Przemyslu, Harmonica Bridge Bydgoszcz – Toruń, Jazz na Buduku, Podlasie Jazz Festival.
Ma na swym koncie nagranych 6 płyt, w tym jedną z Janem Ptaszynem Wróblewskim, na której znalazło się kilka utworów Jarka, a jedna z kompozycji trafiła na płytę The Best of Polish Smooth Jazz .
Jest twórcą oraz dyrektorem artystycznym dwóch znanych w Polsce festiwali: Podlasie Jazz Festival oraz Biała Blues Festival, od ponad 20 lat prezesem Bialskopodlaskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

Radosław Żyła– perkusja-ukończył Akademię Muzyczną w Białymstoku występował  m.in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Ewą Urygą, Jorgosem Skoliasem, Maciejem Strzelczykiem, Karolem Szymanowskim, Danutą Błażejczyk. Muzyk jazzowy i klasyczny. Pedagog w szkołach muzycznych.

***

W programie koncertu utwory z repertuaru wybitnego krakowskiego saksofonisty Janusza Muniaka.

Fragment koncertu Goran Larsen Jazz Quartet jaki miał miejsce w Augustowie 6 listopada 2018 r.: