w piątek 22 listopada 2019 r. o godz. 18:00

Bilet w cenie 20 zł

Wieczorek przy Mikrofonie Bend
KABARET „PKS”

„Wieczorek przy Mikrofonie Bend” – to formacja muzyczna towarzysząca autorskiemu program telewizyjny z gatunku talk-show pod nazwą „Wieczorek przy Mikrofonie”, a pierwszy odcinek został nagrany 11 stycznia 2017 roku, natomiast wyemitowano go 27 stycznia na antenie telewizji regionalnej Lubelska TV. Do dnia dzisiejszego zrealizowano ponad 50 odcinków programu. Po zakończeniu współpracy z Lubelską.TV programy ukazują się w Lubelskim Serwisie Informacyjnym Koziołek.pl, YouTube, Facebooku pod hasłem „Wieczorek przy Mikrofonie”

Marek Wieczorek, prowadzący i pomysłodawca programu „Wieczorek przy Mikrofonie” jest również wokalistą powyższego zespołu. Zespół występował w programach telewizyjnych na żywo, gdzie gośćmi programu były takie osoby jak: Krzysztof Cugowski, Wojciech Cugowski, Romuald Lipko, Marcin Wójcik, Majka Jeżowska, Ilona Felicjańska, Natalia Kukulska, De Mono, Izabela Trojanowska, Tomasz Momot, Oliwier Janiak, Marek Kępa, Marcin Nowak, Jakub Sagan, Piotr Kardasz, Anna Łukasik, Elżbieta Starko, Piotr Mochol, Jan Kondrak, Zespół Rokiczanka, Lech i Stnisław Leszczyńscy, Kamila Lendzion i wiele innych wspaniałych osobowości i postaci ze świata kultury, gospodarki, czy mediów.

Poza tym formacja koncertowała w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, w domach kultury Lubelszczyzny, ośrodkach sportu i kultury gmin Polski Wschodniej, w pięknych salach ekskluzywnych hoteli oraz uczestniczyła w imprezach plenerowych typu festiwale, dożynki czy święta: Mleka i Miodu, Chleba i Makaronu, jako support polski gwiazd lub jako gwiazda imprezy. Pierwszy koncert zespołu odbył się 25 kwietnia 2018 roku w Lublinie, na który przyszło ponad 300 osób.

Muzykę i teksty piosenek pisze Marek Wieczorek, a towarzyszący mu zespół pod nazwą „Wieczorek przy Mikrofonie Bend”, tworzą zawodowi sesyjni muzycy z Lublina. Niedawno pojawiła się ich wspólna, pierwsza płyta pt. „Niczyj ja jestem”, do której wszystkie aranżacje stworzyli Michał Lewartowicz i Krzysztof Rogowski.

,,Kabaret PKS” powstał 1 czerwca 2015 roku w Lublinie z inicjatywy Pawła Kozieła i Sebastiana Malisza. Nazwa kabaretu powstała od pierwszych liter imion pierwotnego składu (Paweł, Krzysiek, Sebastian), obecny skład tworzy Paweł Kozieł, Marcin Zagrodnik i Sebastian Malisz.

W ramach kabaretowego uniwerku, który odbywał się w Lublinie, kabaret czerpał wiedzę od najlepszych gwiazd Polskiej sceny kabaretowej były to: Kabaret Smile, Kabaret Ani mru-mru, Kabaret Zachodni, Kabaret Czesuaf i wiele innych, uczestnicy ponad 20. festiwali kabaretowych, laureaci wielu nagród i wyróżnień.

Paweł Kozieł – założyciel kabaretu PKS, jest tak zwanym „silnikiem” kabaretu, który napędza kabaret do działania, autor większości tekstów kabaretowych.

Marcin Zagrodnik – „tłumik” kabaretu, czyli głos numer jeden na liście przebojów radia PKS, pomysłodawca piosenek kabaretowych.

Sebastian Malisz – współzałożyciel kabaretu, tak zwane „podwozie” kabaretu, który trzyma wszystko razem, kiedy „silnik” z „tłumikiem” za bardzo hałasują. Ostoja spokoju (cicha woda brzegi rwie).