W tle - grafika Pawła Ryżki p.t. ROBOTNICE SZTUKI - pierwowzór muralu, jaki znajduje się na południowej ścianie Domu Kultury LSM

Niniejsza domena domkulturylsm.pl stanowi obecnie
ARCHIWUM działalności oraz wydarzeń jakie miały miejsce
w Domu Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
w okresie od lipca 2012 r. do czerwca 2022 r.

Wszelkie AKTUALNOŚCI oraz ZAPOWIEDZI
znajdziecie Państwo na nowej odsłonie strony:

www.dklsm.pl

ZAPRASZAMY

 Zapraszamy na zajęcia

dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty dla dorosłych.
w sezonie 2023/24

działalności Domu Kultury LSM.

 Pełna oferta jest dostępna na nowej odsłonie naszej strony internetowej dklsm.pl w zakładce ZAJĘCIA.

Koncert
w piątek 21 lutego 2020 r. o godz. 18.00

Wstęp wolny


Lubelski Uniwersytet Drugiego Wieku


zaprasza na

KONCERT WOKALNO-TANECZNY
W KARNAWAŁOWYCH RYTMACH


SPOŁECZNE OGNISKO BALETOWE w LUBLINIE
pod kierunkiem Alicji Kowalczyk
oraz
ZESPÓŁ WOKALNY PASJONATTA pod dyrekcją Aliny Famares

Niech NOWY ROK przyniesie radość, zdrowie, pomyślność i spełnienie wszystkich marzeń, a gdy się już spełnią, niech dorzuci garść nowych marzeń, bo tyko one nie mają metryki i nadają życiu sens.
SZCZĘŚLIWYCH, wypęłnionych aktywnością dni
w NOWYM 2020 ROKU
życzy
UCZESTNIKOM i SYMPATYKOM
LUBELSKEGO UNIWERSYTETU DRUGIEGO WIEKU.
Halina Kobylarz
– prezes LUDW

Społeczne Ognisko Baletowe od 1956 roku zajmuje się promocją tańca artystycznego wśród dzieci i młodzieży Lublina. Jest jedną z niewielu tego typu placówek na terenie naszego kraju, która nieprzerwanie prowadzi zajęcia baletowe dla dzieci i młodzieży.
Przez 9 lat nauki uczniowie Ogniska poznają tajniki różnych technik tanecznych od klasyki po taniec współczesny, różne formy i rodzaje tańca, zagadnienia z zakresu rytmiki i audycji muzycznych oraz historię tańca.
Społeczne Ognisko Baletowe współpracuje z profesjonalnymi pedagogami tańca z Polski, Belgii, Białorusi i Ukrainy.
Efektem działalności Ogniska są widowiska baletowe przygotowywane na zakończenie roku szkolnego. Razem u uczniami gościnnie występują profesjonalni tancerze scen baletowych z Polski i zagranicy,  m.in. z Teatru Wielkiego Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej we Lwowie. Ostatnie widowiska poświęcone były ważnym wydarzeniom historycznym, np. „Poemat o mieście Lublinie”(2017) przygotowane z okazji 700-lecia Lublina i w 2018 roku widowisko „Niepodległa” przygotowany z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.
Organizowane przez Społeczne Ognisko Baletowe koncerty są ważnym wydarzeniem artystycznym w Lublinie i  cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności naszego miasta.
Uczniowie Ogniska wielokrotnie reprezentowali Polskę i Lublin na scenach Europy, m.in. kilkakrotnie w Belgii, Danii, Niemczech i  na Ukrainie na scenie Teatru Wielkiego Opery i Baletu im. S. Kruszelnickiej we Lwowie (ostatni występ w grudniu 2012 roku) i w „International Ballet Gala”, występując na scenie Teatru Wielkiego im. Josefa Kajetána Tyla w czeskim Pilznie (ostatni występ w listopadzie 2018 roku).
Od 1995 roku Społeczne Ognisko Baletowe jest organizatorem Międzynarodowych Spotkań Baletowych z udziałem młodych tancerzy z Europy.

Zespół Pasjonatta powstał w 2012 roku. Jest zespołem Domu Kultury „Ruta” Spółdzielni Mieszkaniowej Czuby w Lublinie. Współpracuje z Uniwersytetem Drugiego Wieku uczestnicząc w różnych imprezach.
Występuje w różnych miejscach, w tym – w domach kultury /często w DK LSM/, w domach opieki społecznej, na festynach, bierze udział w Nocy Kultury. W okresie letnim zespół prowadzi zabawy na Moście Kultury. Chętnie uczestniczy w różnych imprezach organizowanych przez władze miasta Lublina. Tak więc jest zespołem na różne okazje – koncerty, zabawy, spotkania integracyjne, festyny.
Pasjonatta ma w swym dorobku wiele podziękowań, pucharów, medal od Prezydenta miasta Lublina.
W listopadzie ubiegłego 2019 roku zespół Pasjonatta brał udział w ogólnopolskim konkursie zespołów w Warszawie i otrzymał pierwsze miejsce.
W repertuarze zespołu są utwory patriotyczne, religijne, a przede wszystkim piosenki o charakterze rozrywkowym.

DRUGI WIEK to jest początek,
DRUGI WIEK to jest majątek
Drugi wiek – to dobry czas
Drugi wiek – jest siła w nas…


Tak brzmią słowa hymnu LUDW, napisane przez jedną z naszych uczestniczek, a my, wierni temu przesłaniu, staramy się wydobyć z  naszych Uczestniczek i Uczestników ich ogromny potencjał, po to, by mogli rozwijać swoje zainteresowania i talenty, zdobywać nową wiedzę, uczyć się języków.
Nasza oferta programowa realizowana jest w zakresie edukacji, zdrowia i  integracji społecznej oraz aktywności w dziedzinie kultury. Jesteśmy dumni z tego, że dzięki wsparciu i życzliwości Dyrekcji DK LSM udało nam się wspólnie stworzyć miejsce, w którym wszyscy czują się dobrze i  w przyjaznej atmosferze zdobywają nową wiedzę, a dzięki temu niknie stres wywołany poczuciem zagubienia we wciąż zmieniającym się świecie nowych technologii, gąszczu nowych przepisów. Staramy się umocnić w naszych Uczestnikach przekonanie, że prawdziwym eliksirem młodości jest aktywność osobista i społeczna i że nikt nie jest za stary na marzenia, tak jak marzenia nigdy się nie starzeją.
Wraz z naszymi Klubowiczami organizujemy wspólne wyprawy do muzeów, galerii, bibliotek, teatrów, chodzimy na spacery wspólne odkrywając Lublin. Ćwiczymy umysł siadając przy stolikach brydżowych i biorąc udział w warsztatach psychologicznych. Staramy się utrzymywać w dobrej formie nasze ciało, poprzez terapię tańcem, ćwiczenia kręgosłupa, ćwiczenia pod kierunkiem trenera na świeżym powietrzu. Wspólne ćwiczenia dopingują do aktywności, utrwalają dobre nawyki, integrują grupę i korzystnie wpływają na poprawę nastroju, po prostu w zespole można łatwiej i efektywniej realizować swoje cele.

Zajęcia organizujemy w trzech obszarach:

EDUKACJA
• warsztaty językowe
• warsztaty psychologiczne
• warsztaty komputerowe
• cykl „Drogi do zdrowia”
• cykl „Wirtualne podróże”
• cykl „Na prawo patrz”
• wieczory literackie przy świecach

INTEGRACJA
• spotkania klubowe KLUB KADR 45+
• imprezy okolicznościowe
• wizyty w instytucjach kultury
• koncerty wernisaże

REKREACJA
• „Spacery po zdrowie”
• „Gimnastyka w latynoskich rytmach”
• „Gimnastyka umysłu przy brydżowym stoliku”
• „Ćwiczenia dla kręgosłupa”

kontakt: tel.667 959 060
e-mail:drugiwiek@gmail.com
www.domkulturylsm.pl

  • jesteśmy też na facebooku

AKTUALNOSCI
• w dniach 15-21 lutego, w godz.15:00-18:00 będą prowadzone zapisy uzupełniające do niektórych zespołow i na 30-godzinne warsztaty z języka angielskiego dla początkujących.
ZAPRASZAMY!

Archiwa
RELACJE FILMOWE
PLAYZapraszamy do oglądania relacji filmowych z wydarzeń jakie odbyły się w Domu Kultury LSM. ***
Realizacja filmów Zenon Krawczyk
Prowadzenie strony - Marek Dybek  Marek Dybek / KmBk-STUDIO   /    Powered by WordPress Platform
ul. Konrada Wallenroda 4a        20-607 Lublin
tel. 81 743 48 29
dom.kultury@spoldzielnialsm.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. .

Zapoznałem się z informacją