XVII Lubelski Festiwal Nauki

dr inż. Małgorzata Ciosmak

Godzina 10:00

Co z tą wodą?

Wydawałoby się, że woda jest czymś, co nie ma już dla nas tajemnic. Mamy wodę do picia, do kąpieli, do przenoszenia ciepła, do podlewania upraw. Czy jednak o samej wodzie i o tym skąd się ona bierze, wiemy wszystko? Festiwalowe spotkanie skierowane do młodych zapozna z wieloma właściwościami wody, o których powszechnie się nie wie, a które są ważne i ciekawe. Na zakończenie spotkania będzie dyskusja i konkurs z nagrodami.

Godzina 11:00 i 12:00

Na czym stoimy, czyli jak jest zbudowana Ziemia pod nami?

Budowa Ziemi ogólnie jest znana. Jednak różne okolice mają pod sobą różne materiały skalne, płynne i gazowe. Są takie, które mają barwę szarą lub popielatą, ale są też bardzo kolorowe. Są zwyczajne i są szlachetne. Jakie one są i jak wyglądają dowiemy się na prezentacji multimedialnej, a potem po krótkiej dyskusji będzie konkurs z nagrodami.

wrzesień 2021