W tle - grafika Pawła Ryżki p.t. ROBOTNICE SZTUKI - pierwowzór muralu, jaki znajduje się na południowej ścianie Domu Kultury LSM

Niniejsza domena domkulturylsm.pl stanowi obecnie
ARCHIWUM działalności oraz wydarzeń jakie miały miejsce
w Domu Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
w okresie od lipca 2012 r. do czerwca 2022 r.

Wszelkie AKTUALNOŚCI oraz ZAPOWIEDZI
znajdziecie Państwo na nowej odsłonie strony:

www.dklsm.pl

ZAPRASZAMY

 Zapraszamy na zajęcia

dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty dla dorosłych.
w sezonie 2023/24

działalności Domu Kultury LSM.

 Pełna oferta jest dostępna na nowej odsłonie naszej strony internetowej dklsm.pl w zakładce ZAJĘCIA.

Serdecznie zapraszamy na

Spektakl grupy ,,BEZ DIDASKALIÓW”

inspirowany poezją Wisławy Szymborskiej

,,Ja- kilkunastoletnia”

czwartek 10 marca godz. 13:00

,,Ja – kilkunastoletnia?” to efekt kilkumiesięcznych  działań  teatralnych możliwych dzięki otrzymaniu STYPENDIUM ARTYSTYCZNEGO PREZYDENTA MIASTA LUBLIN.  W realizacji spektaklu brała udział młodzież w wieku 13-17 lat należąca do grupy teatralnej ,,Bez didaskaliów”. Inspiracją dla  działań scenicznych stały się  zarówno  różnorodne rekwizyty przeszłości –  rodzinne pamiątki,  albumy…  jak i poezja – towarzysząca  aktorom i autorce scenariusza – Martynie Chodowskiej niezmiennie od  czasu założenia teatru – roku 2015.

Prezentując widowisko wiemy,  jak ważny  okazał się nie tylko spektakl – efekt finalny wytężonej pracy ale i   sam proces przygotowań do premiery. Proces twórczy obfitujący w niezwykłe spotkania z cudownymi ludźmi. Wakacyjne warsztaty teatralne i późniejsze  konsultacje reżyserskie naszego mentora – Witalija Liuboty,   nieoczekiwana fascynacja grupy choreografią i  taneczne próby w ramach cyklicznych  zajęć z panią Joanną Misiarz,   dynamiczna praca z żywym, poetyckim słowem. To wszystko okazało się drogą docierania do własnych przeżyć, doznań.

Specjalne podziękowania   należą się osobom , bez których  spełnienie marzenie o spektaklu międzypokoleniowym nie byłoby możliwe. Pani Witalii Sosnowskiej,  za użyczenie głosu naszej dorosłej Kilkunastoletniej. Paniom  Joannie Winnik i Agnieszce Kasperek  za oddanie swojego wakacyjnego czasu, oraz Marii Pietruszy za gościnę  w  Teatrze Ludzi Niepełnosprawnych.

Wstęp wolny

______________

Archiwa
RELACJE FILMOWE
PLAYZapraszamy do oglądania relacji filmowych z wydarzeń jakie odbyły się w Domu Kultury LSM. ***
Realizacja filmów Zenon Krawczyk
Prowadzenie strony - Marek Dybek  Marek Dybek / KmBk-STUDIO   /    Powered by WordPress Platform
ul. Konrada Wallenroda 4a        20-607 Lublin
tel. 81 743 48 29
dom.kultury@spoldzielnialsm.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. .

Zapoznałem się z informacją