W tle - grafika Pawła Ryżki p.t. ROBOTNICE SZTUKI - pierwowzór muralu, jaki znajduje się na południowej ścianie Domu Kultury LSM

Niniejsza domena domkulturylsm.pl stanowi obecnie
ARCHIWUM działalności oraz wydarzeń jakie miały miejsce
w Domu Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
w okresie od lipca 2012 r. do czerwca 2022 r.

Wszelkie AKTUALNOŚCI oraz ZAPOWIEDZI
znajdziecie Państwo na nowej odsłonie strony:

www.dklsm.pl

ZAPRASZAMY

WERNISAŻ

w piątek 11 marca 2022 r. o godz. 17:00

Wstęp wolny – ZAPRASZAMY

To co „maluje się ” czyli materializuje się  na moich płótnach wypływa z mojej duszy w taki sposób jaki mi też podpowiada intuicja…siadając do płótna siadam z zupełnie pustą głową bez konkretnej koncepcji i podczas malowania dopiero widzę co się chce pokazać i wypłynąć, pod koniec malowania przychodzi też tytuł… 

Na co dzień  jestem managerem wyższego szczebla w firmie z branży budownictwa przemysłowego. Architekturą I malarstwem pasjonowałem się  od zawsze.
Malarstwo intuicyjne które praktykuję od jakiegoś czasu, jest dla mnie ogromną pasją i spełnieniem. Stosuję techniki własne takie jakie podpowiada mi intuicja i tak jak mnie ona prowadzi. Nie ograniczają mnie żadne zasady ani reguły. Moja twórczość jest zwieńczeniem długiej drogi mojego rozwoju osobistego i długiej drogi do pełni siebie jaką przeszłam.
Pragnę się  podzielić z innymi swoją pasją, swoją duszą i tym co z niej wypływa. Każdy obraz zawiera tytuł i przekaz który za nim idzie. Mam nadzieję, że skłonią one Państwa do refleksji i poruszą wewnętrzną strunę oraz zachęcą do tego aby zacząć swoją przygodę do otwarcia się  na własną twórczość – chociażby poprzez Vedic Art.

Jestem nauczycielem tej popularnej już na całym świecie metody. W 2021 roku prowadziłam w Kazimierzu nad Wisłą w sierpniu warsztaty Vedic Art.

Czym jest dla mnie Vedic Art?

Moje obrazy powstały w przeciągu roku właśnie poprzez kontakt z tą metodą kreacji.
🎨
Vedic Art łączy z naszą duszą – obrazy są jedynie efektem ubocznym – czasem naprawdę pięknym efektem ubocznym – jednak nie one są tu celem.
Proces malowania w Vedic art rozbudza naszą intuicję i „wewnętrzne prowadzenie”. Wiemy już co jest dla nas dobre, a co nam nie służy. Emocje zostają uwolnione i przetransformowane za pomocą pędzla, farb i płótna. Bierzemy odpowiedzialność za swoje działania i decyzje i czujemy się twórcami, co przekłada się na nasze życie.
Proces kreacji zawsze tworzy nową jakość, która wpływa na twórcę,  jak również na wszystko wokół.
Dzieła – czyli efektu procesu kreacji – nie można oceniać oraz porównywać z niczym (nie mylić z kopiowaniem czegokolwiek) …bo jest zawsze czymś nowym, czymś co powstało z energii uczuć i doświadczeń twórcy kumulowanych niejednokrotnie przez wiele lat. W procesie tworzenia wreszcie mogą one wyjść na światło dzienne. Moment wypłynięcia tego ładunku na zewnątrz jest ogromną przyjemnością i ulgą. Jest tak otwierający, oczyszczający i mocny, że już nigdy nie wrócisz do swojego poprzedniego „bycia w skorupie” jeśli dotkniesz magii jaką jest tworzenie.
Możesz kreować wszystko, a nasze życie jest naszym największym dziełem.

Liczę, że moje obrazy pobudzą Państwa wyobraźnię i utwierdzą w tym, że wszyscy możemy być  kreatorami. 

Zapraszam na wystawę 
Agnieszka Głębicka

Wystawa będzie czynna do końca marca.

_____________

Archiwa
RELACJE FILMOWE
PLAYZapraszamy do oglądania relacji filmowych z wydarzeń jakie odbyły się w Domu Kultury LSM. ***
Realizacja filmów Zenon Krawczyk
Prowadzenie strony - Marek Dybek  Marek Dybek / KmBk-STUDIO   /    Powered by WordPress Platform
ul. Konrada Wallenroda 4a        20-607 Lublin
tel. 81 743 48 29
dom.kultury@spoldzielnialsm.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. .

Zapoznałem się z informacją