sobota 26 stycznia 2013 r.

o godz. 17:00

Koncert zespołu tanecznego ze Lwowa

Kwiaty Ukrainy

zespołów z Lublina

Fatum, Etezja i Shadow

Zespół taneczny „Kwiaty Ukrainy” powstał w 1983 roku. W zespole tańczy ponad 150 dzieci ze Lwowa. W repertuarze ma około 30 tańców ludowych. Zespół występuje na Ukrainie i za granicą: w Polsce, Serbii, Niemczech, Austrii, Danii. Jest laureatem wielu konkursów i festiwali. Funkcję kierownika artystycznego pełni Iryna Kołesnikowa.

__________________________________

Grupa Baletowa „Fatum” -jest laureatem wielu konkursów wojewódzkich, w 2012 roku ogólnopolskiego konkursu w Krośnie. Specjalizuje się w tańcach współczesnych. W skład grupy wchodzą studenci z różnych uczelni Lublina (7 osób).

__________________________________

Zespół Tańca Nowoczesnego „Etezja” działa w Dzielnicowym Domu Kultury „Bronowice” w Lublinie od 23 lat pod kierunkiem Janiny Ireny Wodeckiej. Występuje na scenach Lublina i województwa lubelskiego, daje koncerty na różnych uroczystościach okolicznościowych i państwowych.
Zespół co roku uczestniczy w imprezach charytatywnych (na rzecz domów dziecka, dzieci z chorobami serca, krwi, niepełnosprawnych) oraz akcjach „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” i „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”.
Zespół jest laureatem wielu prestiżowych nagród w przeglądach, konkursach i festiwalach o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Otrzymał czołowe nagrody, m.in.:
– Mistrza Polski w kategorii Disco Dance we Wrocławiu,
– Brązowy Medal w Pucharze Polski Dance Show,
– Złotą i Brązową Jodłę na XXX Jubileuszowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach,
– Brązowy Aplauz na Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie,
– dwa złote i dwa srebrne medale na Międzynarodowym Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Białymstoku,
– Mistrzostwo Okręgu Lubelskiego w tańcu Hip Hop,
– VI miejsce w Polsce w Tańcu Hip Hop w formacjach.

__________________________________

Zespół Tańca Nowoczesnego „Shadow”, prowadzony przez Annę Słobodę działa przy Domu Kultury LSM. Występował na wielu przeglądach, festynach i imprezach tanecznych w województwie lubelskim. W swoim dorobku ma wiele nagród i podziękowań.