W tle - grafika Pawła Ryżki p.t. ROBOTNICE SZTUKI - pierwowzór muralu, jaki znajduje się na południowej ścianie Domu Kultury LSM

Niniejsza domena domkulturylsm.pl stanowi obecnie
ARCHIWUM działalności oraz wydarzeń jakie miały miejsce
w Domu Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
w okresie od lipca 2012 r. do czerwca 2022 r.

Wszelkie AKTUALNOŚCI oraz ZAPOWIEDZI
znajdziecie Państwo na nowej odsłonie strony:

www.dklsm.pl

ZAPRASZAMY

Wystawa malarstwa
członkiń Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie

Uczulone na piękno

 

ulotka.pdf

 

Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych powstało w roku 1964, dzięki grupie zapaleńców zainteresowanych działalnością związaną ze sztuką. Głównym celem statutowym TPSP jest upowszechnianie kultury w Lublinie, a całą swoją działalność skupia na krzewieniu wśród społeczeństwa zamiłowania do sztuk pięknych i kształtowaniu kultury plastycznej wśród jego członków a także mieszkańców Lublina.

 

 

 

 

W wystawie biorą udział artyści:
Małgorzata Hajkowska:
Malarstwem pasjonuję się od zawsze, jednak moja przygoda zaczęła się dziesięć lat temu pod kierunkiem prof. Waldemara Arbaczewskiego. Pod Jego okiem uczyłam się różnych technik malarstwa i rysunku – ołówek, pastela sucha, akryl i olej. W chwili obecnej preferuję rysunek ołówkiem i pastelą – portrety i akty oraz olej – portrety, pejzaże, martwe natury. Cały czas doskonalę swój warsztat, uczestniczę w letnich plenerach, korzystam z rad i wskazówek prof. Arbaczewskiego i innych uznanych malarzy.

Krystyna Rakowska od 2010 r. jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków, a od 2011 r. członkiem TPSP w Lublinie. Od roku 2011 uczy się rysunku i malarstwa na zajęciach prowadzonych przez Waldemara Arbaczewskiego. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych, zbiorowych i wystawach poplenerowych. Jej ulubione techniki to pastel olejny
i akryl.

Zofia Skiba, członek Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Ukończyla 3-letni kurs malarstwa w Ognisku Plastycznym TPSP pod kierunkiem prof. Waldemara Arbaczewskiego. Aktualnie kształci swe umiejętnosci u prof. Macieja Bijasa. Dwie wystawy indywidualne w Galerii „Brama Grodzka” 2012 r. i Domu Zołnierza w roku 2010 oraz wiele wystaw zbiorowych. Wyróżnienie w konkursie „Lublin w malarstwie” – maj 2012 r.

Agnieszka Szady. Członkini TPSP, malująca w Ognisku Plastycznym pod kierunkiem prof. Waldemara Arbaczewskiego. Jej ulubione tematy to konie, pejzaże oraz surrealistyczne kompozycje. Oprócz malowania pisuje wiersze (tomik „Krajobrazy”) oraz opowiadania fantastyczne (11 tekstów opublikowanych w czasopismach ogólnopolskich).

Bożena Tor:
Spotkanie z malarstwem rozpoczęłam w roku 2005 i od tego czasu należę do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Ukończyłam 3-letni kurs rysunku i malarstwa w Ognisku Plastycznym przy TPSP pod kierunkiem mgr. Waldemara Arbaczewskiego, a później mgr. Macieja Bijasa. Brałam udział w wielu wystawach zbiorowych TPSP, przeglądach Ogniska Plastycznego oraz wystawach plenerowych. Maluję olejem, przenoszę na płótno kwiaty, konie oraz pejzaże.

Barbara Wyczółkowska:
Od 2002 r jestem członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie, gdzie uczyłam się malarstwa pod kierunkiem mgr. Waldemara Arbaczewskiego. Maluję wyłącznie w technice olejnej, preferuję w malowaniu pejzaże, kwiaty i martwą naturę.
Ponadto w wystawie udział biorą Maria Kruk, Dorota Hofa i Dorota Rydz.

 

 

Archiwa
RELACJE FILMOWE
PLAYZapraszamy do oglądania relacji filmowych z wydarzeń jakie odbyły się w Domu Kultury LSM. ***
Realizacja filmów Zenon Krawczyk
Prowadzenie strony - Marek Dybek  Marek Dybek / KmBk-STUDIO   /    Powered by WordPress Platform
ul. Konrada Wallenroda 4a        20-607 Lublin
tel. 81 743 48 29
dom.kultury@spoldzielnialsm.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. .

Zapoznałem się z informacją