W tle - grafika Pawła Ryżki p.t. ROBOTNICE SZTUKI - pierwowzór muralu, jaki znajduje się na południowej ścianie Domu Kultury LSM

 Już 11 sierpnia ruszamy z zapisami na zajęcia

dla dzieci i młodzieży oraz z warsztatami dla dorosłych.
Zobacz, co przygotowaliśmy na nowy sezon kulturalny 2022/23

w Domu Kultury LSM!

 Pełna oferta jest dostępna na nowej odsłonie naszej strony internetowej dklsm.pl w zakładce ZAJĘCIA.

piątek 8 marca 2013 r.

o godz. 18:00

Koncert zespołów wokalnych
z Białorusi i Polski

Bliżej siebie

  • Wzorcowy Chór Chłopięcy „Pieuniki”  Miejskiego Domu Kultury w Brześciu
  • Zespół Wokalno-Estradowy „Fantazja” z Domu Kultury Kolejarzy w Brześciu
  • Zespół Wokalny Domu Kultury LSM

ulotka.pdf

Wstęp wolny

_____________________________________

Wzorcowy Chór Chłopięcy „Pieuniki” Miejskiego Domu Kultury w Brześciu powstał w 1975 roku. Do dziś mieszkańcy Brześcia podziwiają dźwięczne głosy młodych solistów, wysoki poziom wykonania ambitnych utworów muzycznych, ciekawy repertuar, chęć przekazania słuchaczom swoich uczuć i myśli w muzycznych obrazach.

Repertuar chóru jest bardzo bogaty. Są to zarówno pieśni ludowe, utwory białoruskich oraz rosyjskich kompozytorów, rosyjskie i zagraniczne dzieła muzyki klasycznej, muzyka duchowa.
Chór posiada wiele tytułów i jest laureatem licznych republikańskich oraz międzynarodowych festiwali i konkursów. „Pieuniki” występowali w wielu miastach Rosji, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Polski, Niemiec, Mołdawii oraz Bułgarii. Kierownikiem artystycznym chóru jest Oleg Nieroda.

 

_____________________________________

 

Zespół Wokalno-Estradowy na Białorusi
„Fantazja” z Domu Kultury Kolejarzy w Brześciu na Białorusi

Powstał 4 września 2000 roku w Domu Kultury Kolejarzy w Brześciu. Liczy 15 osób (głównie dzieci w wieku od 4 do 16 lat). Występuje na imprezach organizowanych przez DK Kolejarzy, w Miejskim Parku Kultury i Odpoczynku im. „1 maja”, na plenerowych imprezach miejskich, na letnich obozach dziecięcych, w szkołach. Solistka zespołu − Wiktoria Gojsik − jest finalistką miejskiego konkursu „Złoty Kogucik” i Festiwalu Twórczości Ludowej „Wielkiemu Zwycięstwu − Sława” zorganizowanego w 2010 roku z okazji 65 rocznicy zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej. Również inni uczestnicy Zespołu niejednokrotnie byli laureatami i finalistami wielu konkursów miejskich i krajowych, a cały zespół za aktywny udział w twórczym życiu miasta i Domu Kultury Kolejarzy niejednokrotnie był nagradzany honorowymi dyplomami. Na repertuar zespołu składają się współczesne piosenki białoruskich i rosyjskich autorów, jak również melodie ludowe we współczesnych opracowaniach oraz pieśni kompozytorów amatorów. Główny akcent kierownik zespołu stawia na rozwój głosu, wyrazistość sceniczną i oryginalność wykonania. Na zajęciach dzieci nie tylko uczą się śpiewać, lecz także nawiązują kontakty z rówieśnikami, uczą się rozumieć siebie nawzajem i stwarzać zawsze dobrą atmosferę. Kierownikiem artystycznym zespołu jest Natalia Kaplina.

 

_____________________________________

 

Zespół Wokalny Domu Kultury LSM
Kierownikiem zespołu jest Magdalena Stopa – wokalistka, gitarzystka oraz kompozytorka i aranżerka. Śpiewała w siedmiu językach. W 1995 roku w Konkursie Big-Bandów w Nowym Tomyślu zdobyła nagrodę dla najlepszej wokalistki. Od 1997 roku była wokalistką, kompozytorką i współautorką tekstów w zespole „Ray No Falls”, którego przeboje zajmowały pierwsze miejsca listy przebojów. Zespół odbywał trasy koncertowe z ówczesnymi sławami europejskiej sceny muzycznej – zespołami: „Mr President” czy „Scooter”. W 2000 roku została laureatką Konkursu Wokalistów Jazzowych. W 2002 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Katowicach na kierunku „Jazz i muzyka rozrywkowa”. Koncertowała na terenie całego kraju z zespołem „Perła Wschodu”, który w dużej mierze składał się z absolwentów katowickiej Akademii Muzycznej. Zespół ten nagrał dwa teledyski: „Dla miłości” – prezentowany m.in. w telewizji : „4Fun Tv”, „Trwam” i „ZTK” oraz drugi pt.„Pod papugami”, będący współczesną aranżacją znanego przeboju Czesława Niemena. W 2006 roku była współzałożycielką i współprowadzącą „Zamość Gospel Family”, z którym występowała w kraju i za granicą. Była też opiekunem artystycznym zespołu „Nana”, który w 2005 roku wygrał „Debiuty Opolskie”. Inny podopieczny artystki – Krzysztof Kwiatkowski zadebiutował w serialu „Hotel 52” oraz występuje w kraju jako śpiewający aktor i konferansjer.
Od 2003 roku Magdalena Stopa jest wykładowcą na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na Wydziale Artystycznym, kierunek Jazz i Muzyka Estradowa. Od 2008 roku współprowadzi oraz organizuje Zamojskie Warsztaty Muzyki Gospel wraz z Brianem Fentresem oraz Colinem Vassellem. Pierwsze Warsztaty Gospel prowadziła również w Kijowie na Ukrainie. Występowała na festiwalu „New Cooperation” w Łucku, a także z Big-Bandem na festiwalu „Jazz na Kresach” w Zamościu. Koncertowała również z repertuarem piosenek Edith Piaf, prezentując jej dorobek i przybliżając sylwetkę tej wspaniałej Damy Francuskiej Piosenki. Oprócz działalności koncertowej organizuje oraz prowadzi warsztaty wokalne dla solistów, zespołów oraz instruktorów zajmujących się młodymi adeptami sztuki wokalnej i scenicznej.
W Domu Kultury LSM Magdalena Stopa prowadzi zajęcia wokalne dla dzieci i młodzieży. Niektóre z uczestniczek tych zajęć zaprezentują kilka piosenek przygotowanych specjalnie na ten koncert.

 

 

 ...
Kalendarz wydarzeń
RELACJE FILMOWE
PLAYZapraszamy do oglądania relacji filmowych z wydarzeń jakie odbyły się w Domu Kultury LSM. ***
Realizacja filmów Zenon Krawczyk
Archiwa
Prowadzenie strony - Marek Dybek  Marek Dybek / KmBk-STUDIO   /    Powered by WordPress Platform
ul. Konrada Wallenroda 4a        20-607 Lublin
tel. 81 743 48 29
dom.kultury@spoldzielnialsm.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. .

Zapoznałem się z informacją