czwartek 27 czerwca 2013 r.

o godz. 19:00

Spotkanie na temat

Choroby złotego wieku
– Zespół metaboliczny

prowadzenie
doktor nauk medycznych

Krzysztof Zajączkowski

Urolog dr n. med. Krzysztof Zajączkowski, absolwent Akademii Medycznej w Lublinie, specjalista chirurgii ogólnej i urologii, należy do Polskiego Towarzystwa Uologicznego. Pracuje na oddziałach urologicznych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Siedlcach i w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie. Znaczną część czasu poświęca leczeniu zaburzeń kontynencji oraz złożonych infekcji układu moczowego. Jest inicjatorem organizacji, stowarzyszeń chorych ze schorzeniami pęcherza. Jest opiekunem merytorycznym lubelskiego oddziału UroConti.

Choroby złotego wieku- Zespół metaboliczny
(zagadnienia)

• Definicja
  • Składowe zespołu metabolicznego
  1. otyłość
  2. indeks masy ciała
  3. cukrzyca TII i jej powikłania
  4. hiperlipidemia
  • Ocena ryzyka chorób układu krążenia

Lubelski Oddział Stowarzyszenia UroConti powstał 23 maja 2007 roku.
Siedziba Oddziału mieści się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana kard. Wyszyńskiego, al. Kraśnicka 100, 20-718 Lublin. Funkcję konsultantów medycznych Lubelskiego Oddziału UroConti pełnią: ginekolog dr n. med. Monika Maciejczyk-Pencuła oraz urolog dr Krzysztof Zajączkowski. Stowarzyszenie Osób z NTM „UroConti” zrzesza osoby z problemem nietrzymania moczu. Stowarzyszenie zostało założone przez grupę aktywnych osób, które chcą pomóc sobie i innym pacjentom borykających się z tym problemem. Każdy, kto ma problem nietrzymania moczu, może zostać członkiem Stowarzyszenia i aktywnie włączyć się w jego działalność.

Misja Stowarzyszenia UroConti.
Stowarzyszenie Osób z NTM „UroConti” to organizacja działająca na rzecz poprawy jakości życia osób z problemem nietrzymania moczu.

Wizja Stowarzyszenia UroConti:

• poprawa jakości życia osób z NTM;
  • wsparcie dla osób z problemem nietrzymania moczu i ich rodzin;
  • popularyzacja wiedzy na temat metod leczenia nietrzymania moczu;
  • wzrost świadomości społecznej na temat NTM;
  • współpraca z organizacjami pacjentów;
  • realizacja zadań statutowych Stowarzyszenia.

Członkowie Stowarzyszenia mogą:

• brać udział w ćwiczeniach gimnastycznych służących wzmocnieniu mięśni dna miednicy (zajęcia prowadzone są przez doświadczonych rehabilitantów),
  • uczestniczyć w wykładach przeprowadzanych przez lekarzy i innych specjalistów
  • ds. NTM,
  • korzystać z pomocy merytorycznej konsultantów Stowarzyszenia,
  • brać udział w działaniach mających na celu poprawę jakości życia osób z NTM,
  • korzystać z wiedzy i wsparcia pozostałych członków Stowarzyszenia.

Wiek członków Stowarzyszenia jest bardzo zróżnicowany: począwszy od młodych pań, po przebytym porodzie, poprzez panie w wieku około menopauzalnym, a także osoby starsze.
W Stowarzyszeniu, choć w mniejszości, są także panowie, np. po operacji prostaty.