sobota 16 listopada 2013 r.

o godz. 18:00

Fitness Klub AktivGen Lublin

serdecznie zaprasza na koncert taneczny

VI Fiesta Orientalna

Wystąpią: Mistrzowie Europy w Tańcu Belly Dance

Zespół DENIZ

Zespół LUCABRA

i uczennice Szkoły Tańca Iwony Torbickiej AktivGen

Bilet 15 zł

VI FIESTA ORIENTALNA będzie kolejną edycją tego orientalnego wydarzenia w naszym mieście. Idea zorganizowania Fiesty Orientalnej w Lublinie zrodziła się z potrzeby pokazania tego pięknego tańca szerszej publiczności: przełamania stereotypów dotyczących tańca orientalnego, stworzenia pięknych scenicznych choreografii i ukazania tańca jako formy sztuki.

Tańcem orientalnym fascynuje się wiele lublinianek. Uczestniczą w warsztatach, szkoleniach, biorą udział w konkursach, uczęszczają na zajęcia dla przyjemności. Dla wszystkich tych osób Fiesta Orientalna jest wydarzeniem, na które czekają. Najzdolniejsze uczennice mają możliwość występu na scenie. Dla wszystkich uczących się jest to okazja do podziwiania i podpatrywania postępów swoich koleżanek. Dla zaproszonych widzów jest to okazja do podziwiania wielobarwnego widowiska.

Mieszkańcy dzielnicy LSM oczekują na Fiestę cały rok. Wielu z nich będzie z nami już szósty raz. Organizowane w trakcie Fiesty konkursy pokazują, że widzowie są pięknie „wyedukowani” w znajomości tego tańca. To niezmiernie cieszy i dodaje sił do dalszej twórczości. Głównym organizatorem wydarzenia jest szkoła tańca Iwony Torbickiej „AktivGen”. W tym roku będziemy podziwiać jej zdolne uczennice, które zdobywają bardzo wysokie noty na konkursach międzynarodowych. Wśród nich zobaczymy mistrzów Europy Wschodniej: Joannę Dudek, Justynę Zarębę i Daniela Okrasę. Nie zabraknie szalonych i dynamicznych występów wspaniałej Moniki Dendy. Zobaczymy także uczniów szkoły w choreografiach solowych i grupowych. Wystąpią zespoły Deniz i Lucabra. Gwiazdą VI Fiesty Orientalnej będzie Irina Kalitina ze Lwowa. Na scenie zobaczymy także Iwonę Torbicką – organizatora tego wydarzenia. Fieście towarzyszyć będzie bazarek orientalny. Po koncercie zapraszamy na poczęstunek i shishę (fajkę wodną), orientalny klimat, smaki i zapachy.

VI FIEŚCIE ORIENTALNEJ będą towarzyszyły warsztaty, które poprowadzi Irina Kalitina,

w niedzielę 17 listopada o godz. 11:00

w Domu Kultury LSM ul. Wallenroda 4a.

Temat warsztatów:

„Choreografia megeance w stylu egipskim”

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w sekretariacie Domu Kultury LSM

Iwona Torbicka