wtorek 19 listopada  2013 r.

Wystawa malarstwa

studentek Wydziału Artystycznego UMCS

Pracownia 115

Kesja Dadej, Katarzyna Dudek, Marta Fic, Diana Klimowicz

Tytuł wystawy nawiązuje do miejsca, w którym szlifowałyśmy swój warsztat oraz obycie ze sztuką, to w nim – Pracowni 115 – w większości powstawały nasze prace. Dlatego pragniemy przedstawić część naszego twórczego dorobku i zachęcić do wizyty w  tej pracowni poprzez spojrzenie na naszą wspólną wystawę.

Kesja Dadej, urodzona 5 stycznia 1990 r. w Zabrzu, studjuje malarstwo na Wydziale Artystycznym UMCS pod kierunkiem dr. Jakuba Ciężkiego. Ma na swym koncie udział w wystawie grupowej Liceum Plastycznego w Tarnowskich Górach w Galerii „Secesja” w 2008 roku. oraz w wystawie grupowej studentów malarstwa UMCS w Galerii Białej w Lublinie w 2013 roku. Zainteresowania- malarstwo, ceramika i dobry sen:)

Katarzyna Dudek, urodzona 23 lipca 1990 roku w Lublinie. Studentka IV roku malarstwa na Wydziale Artystycznym UMCS. Absolwentka Liceum Plastycznego w Lublinie na specjalizacji reklama wizualna. Brała udział w wystawie grupowej studentów malarstwa UMCS w Galerii Białej w Lublinie. Prace zostały wykonane na plenerze w arboretum w Bolestraszycach w 2013 roku.

Marta Fic, urodziła się 3 czerwca 1989 roku w Chełmie. W 2009 roku ukończyła Technikum nr IV im. Kazimierza Andrzeja Jaworskiego w Chełmie na kierunku technik hotelarstwa. W latach 2010-2013 była studentką UMCS w Lublinie na wydziale artystycznym, kierunek malarstwo. Brała udział w wystawie zbiorowej studentów malarstwa UMCS w Galerii Białej w Lublinie w 2013 w roku. W swoich pracach pokazuje zatrzymanie różnych chwil za pomocą technik malarskich i rysunkowych, często w charakterze szkicowym. Interesuje ją przedstawienie danej postaci w związku z oddziaływującym na nią otoczeniem, jak i samym podłożem.

Diana Klimowicz, urodzona 26 października 1990 roku w Lublinie. Ukończyła Liceum Plastyczne w Lublinie na specjalizacji snycerstwo. Obecnie studiuje na IV roku malarstwa na Wydziale Artystycznym UMCS. Brała udział w wystawie indywidualnej w Galerii po 111 schodach w Lublinie, wystawie zbiorowej zdjęć Fotosfera w Galerii Zajezdnia oraz w intermedialnej wystawie zbiorowej w Galerii Białej.