piątek 29 listopada  2013 r.

Ballad ukraińskich i rosyjskich oraz Pieśni Chóru Aleksandrowa

Aleksander Evseev

Biełyje rozy

BILET – 10 zł

Płyta Aleksandra Evseeva Ballady ukraińskie i rosyjskie to zestaw powszechnie znanych oraz bardzo lubianych w Polsce ukraińskich i rosyjskich piosenek, których popularność została sprawdzona czasem. Dzięki potężnemu wokalowi oraz oryginalnej interpretacji Aleksander Evseev swoim wykonaniem tych pięknych utworów wywołuje w słuchaczach pozytywne emocje i nostalgiczne wspomnienia.

Czerwona ruta – słowa i muzyka Wołodymyr Iwasiuk

Modlitwa – słowa i muzyka Bułat Okudżawa

Czornobrywci – słowa M. Syngaiwskij, muzykę M. Wyrmenycz

Ciemna dziś noc – słowa W. Agatow, muzykę N. Bogosłowsk

i Bradiaga – słowa I. Kondratiew, muzukę ludowa

Biełyje rozy – słowa i muzyka S. Kuzniecow

A ja idę, chodzę po Moskwie – słowa G. Szpalikow , muzyka A. Petrow

Ech raz – muzyka ludowa Serce – słowa E. Chołmatow, muzyka I. Dunajewski

Katiusza – słowa M. Isakowski, muzyka M. Błanter

Smuglanka – słowa J. Swiedow, muzyka A. Nowikow

Kalinka – muzyka ludowa

Jarzębina czerwona – rosyjska piosenka ludowa

To były piękne dni – cygański romans

Oczy czarne – słowa Grebionka, muzyka F. German

Zawsze niech będzie słońce – słowa L. Oszanin, muzyka A. Ostrowski

Urodziłem się na Ukrainie w obwodzie charkowskim koło miasteczka Kupjansk. Ukończyłem fizykę na Uniwersytecie Dniepropietrowskim, a następnie Wydział Sztuki Estradowej na uczelni artystycznej. W czasie studiów śpiewałem w amatorskim zespole ludowym „Dnieprianie”, którego występy zawsze były na bardzo wysokim poziomie. Koncertowaliśmy zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in. w Kanadzie i Francji. Po ukończeniu studiów na Wydziale Estradowym pracowałem jako nauczyciel śpiewu i solista estradowej orkiestry akademickiej „ViaDuk”. Występując na różnych koncertach, byliśmy razem z tą orkiestrą wizytówką miasta Dniepropietrowsk. W tym samym czasie pracowałem także jako kierownik klubu studenckiego w Akademii Celnej, gdzie prowadziłem grupę wokalną i zajmowałem się Aleksander Evseev organizacją koncertów oraz wszelkich imprez artystycznych. Dzięki pracy w Akademii Celnej miałem okazję do ciekawych występów, m.in. przed: prezydentami Ukrainy- Leonidem Kuczmą i Wiktorem Juszczenką, ministrami ds. cła Ukrainy i Rosji, ministrem edukacji Ukrainy, Konsulem Generalnym RP w Charkowie (występ w konsulacie z okazji Świąt Bożego Narodzenia). W tym okresie koncertowałem też wielokrotnie w różnych miastach Ukrainy, takich jak Kijów, Charków, Lwów, i Rosji – Moskwa, Tuła, Brańsk, Soczi. Przez ponad 10 lat ćwiczyłem swój głos pod kierunkiem najlepszych dniepropietrowskich nauczycieli. Spędziłem i spędzam nadal wiele godzin na samokształceniu i doskonaleniu moich umiejętności wokalnych. W swoim repertuarze posiadam ukraińskie i rosyjskie utwory ludowe oraz pieśni Bułata Okudżawy. Oprócz tego zawsze na koncertach wykonuję piosenki włoskie i klasyczne arie. Od 2010 roku mieszkam w Polsce.

Aleksander Evseev

www.alexanderevseev.com