LSM rowerem

prezentacja/dyskusja/wystawa poglądowa

wtorek, 10 grudnia, godz. 17:00 – 18:30

Dom Kultury LSM – ul. Konrada Wallenroda 4a

Towarzystwo dla Natury i Człowieka, Porozumienie Rowerowe, Dom Kultury LSM oraz Rada Dzielnicy Rury zapraszają na spotkanie: „LSM rowerem”.

Czy LSM ma bezpieczną infrastrukturę rowerową? Czy dzielnica jest dobrze skomunikowana z innymi dzielnicami Lublina? Jakie są plany rozwoju infrastruktury rowerowej? Co powinno powstać? Jak sobie radzić w obecnej sytuacji?

Rowerowi praktycy, aktywiści i lobbyści spotkają się z mieszkańcami Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowejaby wymienić się informacjami i pomysłami oraz wspólnie zastanowić się nad poprawą rowerowej dostępności dzielnicy.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną pomysły na usprawnienie infrastruktury rowerowej tak by pozwalała na sprawne i wygodne przemieszczanie się z/do/po LSM. Mieszkańcy będą mogli zgłosić swoje uwagi, pomysły i postulaty. Wnioski ze spotkania zostaną przedstawione władzom miasta w formie raportu.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w prostym konkursie i wygrać atrakcyjne nagrody – markowe akcesoria rowerowe. Na drobny upominek mogą liczyć wszyscy.

Jest to kolejne z cyklu dziesięciu spotkań dzielnicowych poświęconych transportowi rowerowemu z perspektywy mieszkańców dzielnic Lublina.

Spotkaniom towarzyszy wystawa fotografii poświęcona transportowi rowerowemu w mieście. Na kilkunastu planszach zaprezentowano zagadnienia związane z zaletami roweru jako przyjaznego miastu środka transportu oraz przykłady dobrej infrastruktury rowerowej z Polski i ze świata. Można tu zapoznać się z możliwościami przewozu dzieci i towarów na rowerze, rozwiązaniami parkingowymi a nawet Cycle Chic czyli rowerowa elegancja.

Celem wystawy jest pokazanie, że rower może być alternatywnym i atrakcyjnym środkiem transportu, jeżeli tylko będziemy wiedzieli jak z jego zalet korzystać.

Wystawę będzie można oglądać w Domu Kultury LSM w dniach 7-10 grudnia 2013 r.

Zapraszamy mieszkańców, władze miasta i dzielnicy oraz wszystkich zainteresowanych rozwojem ruchu rowerowego w Lublinie aby wspólnie dyskutować o komunikacji rowerowej w naszej okolicy.

Kontakt:

Michał Wolny – Towarzystwo dla Natury i Człowieka – tel. 888 844 666