w środę 11 grudnia  2013 r.

Spotkanie informacyjno-warsztatowe z

Centrum Pomocy Logopedyczno-Pedagogicznej „DIALOG”

Centrum Pomocy Logopedyczno-Pedagogicznej „DIALOG” serdecznie zaprasza rodziców z dziećmi bądź dziadków z wnukami na spotkanie, na którym będą mogli Państwo uzyskać informacje na temat usług oferowanych przez nasze Centrum, a także zobaczyć w praktyce, w jaki sposób pracujemy z dziećmi. Na spotkaniu zorganizowane zostaną warsztaty dla dzieci, będące namiastką tego, co dzieje się na zajęciach prowadzonych przez nas w Centrum. Zaangażujemy Państwa dzieci w warsztatowe zajęcia:

– z robotyki

– zajęcia ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne

– grupowe zajęcia profilaktyczne i ogólnorozwojowe z logopedą i pedagogiem specjalnym

– zajęcia rozwijające kreatywne myślenie i wyobraźnię.

Zajęcia z robotyki prowadzone na klockach LEGO CREATOR, LEGO TECHNIC oraz LEGO MINDSTORMS EV3. W naszym Centrum pracujemy w dwóch grupach wiekowych:

– 3-6 lat: Z dziećmi tymi pracujemy na zestawach LEGO, LEGO CREATOR i LEGO TECHNIC. Poprzez udział w takich zajęciach dzieci kształcą myślenie logiczne i konstrukcyjne oraz wyobraźnię przestrzenną, rozwijają także motorykę małą, kreatywność, umiejętność pracy w zespole. Dzięki zabawie w budowanie dzieci zapoznają się z elementami takich nauk jak: matematyka przestrzenna.
7-…. lat: Ta grupa wiekowa pracuje na zestawach LEGO MINDSTORMS EV3 (najnowsza wersja). Klocki te oprócz kształcenia myślenia konstrukcyjnego oraz rozwijania twórczego myślenia dają dziecku możliwość nauki programowania zbudowanych robotów, co pozwala z kolei poznawać i zgłębiać pasjonujący świat informatyki.

Zajęcia Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne

Podstawowe założenia metody to rozwijanie przez ruch:

– świadomości własnego ciała i usprawnienia ruchowego,

– świadomości przestrzeni i działania w niej,

– dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu.

Grupowe zajęcia profilaktyczne i ogólnorozwojowe z logopedą i pedagogiem specjalnym

Zajęcia z pedagogiem specjalnym i logopedą, mające na celu profilaktykę zaburzeń mowy i wymowy oraz zaburzeń rozwoju psychoruchowego, a także wspomaganie tego rozwoju.

Poprzez zabawę dziecko wzbogaca słownik czynny i bierny, rozwija kompetencję językową i komunikacyjną, ćwiczy aparat artykulacyjny, rozwija percepcję wzrokową i słuchową, motorykę dużą i małą (w tym grafomotorykę), a także wszystkie typy koordynacji.

Zajęcia rozwijające kreatywne myślenie i wyobraźnię

W dzisiejszych czasach bogata wyobraźnia oraz twórcze podejście do rozwiązywania problemów są niezbędne, zarówno w codziennym życiu, jak i w pracy zawodowej. Odchodzi się od szablonowości i schematów na rzecz kreatywności. Należy ją kształtować i rozwijać od najmłodszych lat, gdyż niezwykle ceniony jest już nie tylko homo sapiens, ale przede wszystkim homo creativus. Na naszych zajęciach nie ma złych rozwiązań, każde dziecko może być twórcze, a każda twórczość jest doceniana.

KONTAKT:

ul. Bartosza Głowackiego 35,

piętro III (pokój 356/357)

www.centrum-dialog.pl

e-mail: info@centrum-dialog.pl