W tle - grafika Pawła Ryżki p.t. ROBOTNICE SZTUKI - pierwowzór muralu, jaki znajduje się na południowej ścianie Domu Kultury LSM

wtorek 24 czerwca 2014 r.

o godz. 18.30 i  19.00 

TEATR PIERWSZEGO KONTAKTU

TEATR TAŃCA DIFFERO

zapraszają na spektakle

 Dance to a different beat

 i

 Wrócić do siebie

Wstęp wolny

ulotka.pdf

godz. 18.30

TEATR TAŃCA DIFFERO – Dance to a different beat

 

Etiuda taneczna będąca owocem pracy Martyny Valkov, Kamili Piątek, Oli Gralińskiej.

To opowieść o inności, przełamywaniu schematów i akceptacji. Tytuł został zaczerpnięty ze slangu i oznacza „iście” pod prąd i robienie czegoś po swojemu.

Jest on także bezpośrednim nawiązaniem do idei nowopowstałej grupy, której działania są nastawione na szeroko pojęty taniec współczesny, poszukiwanie nowych form wyrazu, a także poruszanie interesujących tematów poprzez taniec.

 

Występują: Ola Gralińska, Kamila Piątek, Martyna Valkov

Choreografia: Martyna Valkov

Muzyka: Bartek Węgliński/ Moderat

Czas trwania: 12 min.

 

godz. 19.00

TEATR PIERWSZEGO KONTAKTU – Wrócić do siebie

(otwarty pokaz przedpremierowy)

 

W najnowszym spektaklu, na rok przed dziesięcioleciem zespołu, Teatr Pierwszego Kontaktu postanowił wrócić do swoich źródeł, do pierwszego spektaklu, jaki został zrealizowany i wystawiony w 2006 roku, czyli rok po powstaniu zespołu.

Ten nowy-stary spektakl opowiada o emigracji, zarówno tej zewnętrznej – za chlebem, jak i tej wewnętrznej – od wartości – tym razem zmienił swój przekaz. Akcent pierwotnie położony na stratę wywołaną wymuszoną emigracją stał się spostrzeżeniem zbyt wąskim. Także zmieniająca się w szybkim tempie rzeczywistość, dla której dekada to epoka, spowodowała zmianę wymowy przedstawienia, a wręcz zupełne przemeblowanie go.

Wtedy, jak i tym razem impulsem do rozwoju sytuacji scenicznej jest wyjazd, jednak teraz utrata korzeni nie jest tak jednoznaczna. Pozostanie TU czy wyjazd TAM nie ma już tak zasadniczego znaczenia dla wewnętrznego samopoczucia bohaterów, ważniejsze jest znalezienie swojego MIEJSCA W SOBIE, żeby siebie odnaleźć. Inną zmianą w stosunku do wersji pierwotnej jest wyeksponowanie spośród tłumu takich samych postaci – osamotnionej jednostki, która staje się punktem odniesienia dla całego spektaklu. Czy ta samotność pozostawi ją bez wyjścia? Zapraszamy aby się o tym przekonać.

 

SCENARIUSZ, REŻYSERIA: Tomasz Załucki

MUZYKA: Maciej Wieżyński

Wykorzystano następujące fragmenty utworów: Astor Piazzolla „Liber tango” oraz Nacy Sinatra „Bang Bang”

WYSTĘPUJĄ: Rafał Radliński, Andrzej Samborski, Paweł Szewczyk, Dorota Nowak, Dominika Gielza, Magdalena Mazurek – Chlebuś, Joanna Baran, Malwina Birus.

Czas trwania: 40 min.

_______________________________________________

 Wstęp wolny

 

 ...
Kalendarz wydarzeń
Czerwiec 2014
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30EC
RELACJE FILMOWE
PLAYZapraszamy do oglądania relacji filmowych z wydarzeń jakie odbyły się w Domu Kultury LSM. ***
Realizacja filmów Zenon Krawczyk
Archiwa
Prowadzenie strony - Marek Dybek  Marek Dybek / KmBk-STUDIO   /    Powered by WordPress Platform
ul. Konrada Wallenroda 4a        20-607 Lublin
tel. 81 743 48 29
dom.kultury@spoldzielnialsm.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. .

Zapoznałem się z informacją