piątek 10 października  2014 r.

o godz. 17:30

Wystawa malarstwa

Grażyna Laskowska-Cielniak

Tylko koni żal…

Grażyna Laskowska – Cielniak urodziła się w Lublinie w1956 roku. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie.

Po ukończeniu szkoły średniej do 1994 roku pracowała jako dekorator wystaw sklepowych w Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Handlu Wewnętrznego w Lublinie.

W 2005 roku wyjechała do USA, a po powrocie zajęła się dekoratorstwem wnętrz.

Po ukończeniu szkoły naukę malarstwa i rysunku kontynuowała w Ognisku Plastycznym działającym przy Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie pod kierunkiem profesora Waldemara Arbaczewskiego.

Przez cały okres pracy zawodowej nie utraciła kontaktu z malarstwem, które z czasem stało się jej wielką pasją i radością.

Autorka w malarstwie posługuje się różnymi technikami; pastelą suchą, farbami olejnymi, temperą jajową, akrylami. Wiecznie poszukująca, opracowała kilka technik własnych, między innymi akryl z fakturą czy malarstwo na drewnie z wykorzystaniem rysunku drewna.

Prace autorki prezentowane były w Stanach Zjednoczonych, Niemczech oraz Anglii.

WAŻNIEJSZE WYSTAWY

• Klub Osiedlowy „Centrum” w Lublinie – rok 1987 – wystawa indywidualna Filharmonia Lubelska – rok 1988 – wystawa indywidualna
  • Klub MPiK Lublin – rok 1991 – wystawa indywidualna
  • „Hades” Lublin – rok 1992 – wystawa indywidualna