w poniedziałek 20 października 2014 r.

Koncert najpiękniejszych polskich piosenek

Krystyna Wieczorek-Jaworek – Goniąc kormorany
Natasza Zylska – Mexicana

Zespół STANDARD BRASS BAND istnieje już 17 lat. Występuje głównie
na terenie Lubelszczyzny, chociaż na swoim koncie ma również podróże artystyczne m. in. do Warszawy, Kielc, Poznania, Łodzi, Wieliczki, Nowego Targu, a nawet Brukseli.
Repertuar grupy obejmuje przeboje polskiej i światowej muzyki rozrywkowej, znane tematy filmowe oraz standardy muzyki jazzowej i tanecznej.

Skład zespołu:

Agnieszka DOBROWOLSKA – wokal
Mariusz WRONA – wokal, gitara solowa
Bogusław WRÓBLEWSKI – założyciel zespołu, kierownik muzyczny,
saksofony sopranowy i_altowy
Arkadiusz JAROS – saksofon tenorowy
Mieczysław PAWELEC – trąbka
Rafał MARUSZAK – puzon
Jarosław GOŚ – gitara basowa
Wojciech DURAK – instrumenty klawiszowe
Piotr WRÓBLEWSKI – perkusja

www.standardbrassband.eu

img149

W czasie konceertu będzie można nabyć książkę Janusza Świądra Gwiazdy błyszczały wczoraj

Wydawnictwo POLIHYMNIA, Lublin 2014, cena 50 zł

Janusz Świąder

Janusz Świąder  – dziennikarz od 1969 r. w redakcjach: „Sztandaru Ludu”, „Dziennika Lubelskiego” i „Dziennika Wschodniego”, a w latach 1975-1991 również w Polskiej Agencji Prasowej. Autor książek i licznych publikacji w prasie lubelskiej, krajowej (m.in. w „Przekroju” i „Głosie Nauczycielskim”, Magazynie Wyższych Ster VIP) i zagranicznej (londyńskim, polonijnym Polish Weekly Magazine „Cooltura”, nowojorskim polonijnym „Super Express USA” i dwutygodniku polonijnym ukazującym się w USA – „Gwiazda Polarna”) oraz w portalach internetowych – Interia, Wirtualna Polska i kanadyjskim Mowiepopolsku. Współpracował również owocnie z Krajową Agencją Prasową i Fotograficzną, warszawską agencją Micro Way Media, a obecnie – z dwumiesięcznikiem lubelskim „Uroda Życia”. W 2011 r. decyzją lubelskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP został mu przyznany tytuł „Młodego Dinozaura”. Tytułem tym stowarzyszenie obdarza dziennikarzy-emerytów, ale jeszcze czynnych zawodowo.

Ewa HADRIANEwa Hadrian – polonista (KUL), bibliotekarz (starszy kustosz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie), bibliolog i bibliofil (członek Lubelskiego Towarzystwa Miłośników Książki), popularyzatorka literatury i czytelnictwa; wieloletni współpracownik Radia Lublin (autorka m.in. kilkuset felietonów radiowych emitowanych w cyklu „5 minut z książką”), współautorka telewizyjnego programu kulturalnego „Afisz” (TVP Lublin). Autorka m.in. publikacji Samuela Tyszkiewicza sztuka pięknej książki, Lublin 2011.

gwiazdy