w sobotę 22 listopada 2014 r.

o godz. 11:00 i 12:00

LOGO_fabryka_sztuki

zaprasza na projekcję filmu

Być jak Mozart,

czyli Amadeusz w podróży

w ramach

I  LUBELSKIEGO FESTIWALU OPEROWEGO

000770photo

OPERA NARESZCIE W LUBLINIE!

Głodni operowych wrażeń? Nareszcie jest to możliwe!

Projekt „OPERAcjaZAMEK  – I Lubelski Festiwal Operowy” skierowany jest do wszystkich mieszkańców Lublina, bez względu na wiek. Jest to pionierskie i innowacyjne przedsięwzięcie, realizowane przez Fundację Fabryka Sztuki przy wsparciu Prezydenta Miasta Lublin. Wydarzenia mają zróżnicowany charakter i formę tak, by propozycja trafiła do możliwie najszerszego grona odbiorców. Łączy je jedno: miłość do opery! 🙂

PROGRAM 21-23 listopada 2014 r.

21 listopada 2014 (piątek) godz.19:00, Zamek Lubelski – I LOVE YOU MOZART! – WSTĘP WOLNY, bezpłatne wejściówki do odbioru w Zamku

22 listopada 2014 (sobota) o godz.11:00  i  12:00 Dom Kultury LSM – projekcje filmu „Być jak Mozart, czyli Amadeusz w podróży”, WSTĘP WOLNY

22 listopada 2014 (sobota) w godz. 19:00 – 22:00, OPEROWE HAPPENINGI

• 19:00 Restauracja – Browar Grodzka 15
  • 19:30 Restauracja Magia
  • 20:00 Restauracja Czarcia Łapa
  • 21:00 Restauracja Sielsko-Anielsko
  • 21:30 Restauracja 16 Stołów

23 listopada 2014 (niedziela) UPIÓR W ORKIESTRZE – godz.12:00, Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego – BILETY 18/28 ZŁ (www.bilety24.pl), LROT ul. Jezuicka 1/3

23 listopada 2014 (niedziela) ROSSINI SAUTE – godz.17:00, Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego – BILETY OD 33 ZŁ (www.bilety24.pl), LROT ul. Jezuicka 1/3

Szczegóły:

www.fabryka-sztuki.com.pl/operacjazamek

22 listopada 2014 (sobota)

godz. 11:00 i 12:00 Dom Kultury LSM

4Film –  „Być jak Mozart, czyli Amadeusz w podróży”

Profesor Marcin Sompoliński wraz z Orkiestrą Filharmonii Gorzowskiej zabiera widzów w jedną z Mozartowskich podróży z Linz do Salzburga, zagłębiając się po drodze w najdalsze zakamarki twórczości kompozytora. Z właściwym sobie poczuciem humoru, przybliża rozmaite muzyczne zagadnienia, odpowiadając przy tym na pytania m.in.:

– Czy muzykę Mozarta można grać chińskimi pałeczkami?

– Co zwykł ofiarowywać swym ukochanym?

– Co łączy Mozarta z Robertem Kubicą?

Czas trwania: 45 minut

Film otrzymał główną nagrodę – Złotego Kopernika – na IV Festiwalu Filmów Edukacyjnych EDUKINO, zwycieżając w kategorii filmów promujących kulturę i sztukę!

__________________________________________

LOGO_fabryka_sztukiW roku 2009 w samym sercu Wielkopolski powstała nowa Fabryka. Fabryka Sztuki. Kolejna rewolucja przemysłowa? Nie! To rewolucja kulturowa – a konkretnie: muzyczna!

Powołana do życia przez ludzi i dla ludzi. Produkuje tylko wydarzenia najwyższej jakości. Prawdziwy majstersztyk!

Od samego początku misją Fabryki Sztuki stało się kształtowanie wrażliwości oraz zaspokajanie potrzeby obcowania z kulturą wśród wszystkich pokoleń za pomocą uniwersalnego języka – muzyki. Dlatego też działają wspierając oraz realizując przedsięwzięcia promujące muzykę klasyczną zarówno wśród jej miłośników, jak i sceptyków.

OPERAcjaZAMEK