w poniedziałek 16 lutego 2015 r.

o godz. 18.00

KONCERT WOKALNY PIEŚNI NEGRO SPIRITUALS
PŁYŃ, PŁYŃ, JORDANIE (ROLL, JORDAN, ROLL)

śpiew: Krzysztof Adach
pianino: Vasyl Hubal
prowadzenie: Iwona Adach

African-American-Spirituals

Piękno pieśni Negro spirituals, będących wyrazem trudnych doświadczeń, cierpień, ale też głębokiej wiary i nadziei czarnej społeczności Ameryki doby niewolnictwa wciąż zachwyca, a ich ponadczasowy przekaz stanowi nadal inspirację dla wielu artystów na całym świecie.

W koncercie usłyszycie Państwo 12 utworów z tego gatunku.

1. Deep River – Głęboka rzeka
2. I couldn’t hear no body pray – Nie słyszałem, by się kto modlił
3. Sometimes l feel like a motherlesschild – Czasem się czuję jak dziecko bez matki
4. Go down Moses – Idź, Mojżeszu
5. Swing low sweet chariot – Kołysz się wolno, słodki rydwanie
6. Roll, Jordan, roll – Płyń, płyń, Jordanie
7. Joshua fit the battle of Jerico – Jozue walczył w bitwie pod Jerychem
8. Little Davidplay on your harp – Mały Dawidzie, graj na swej harfie
9. Were you there, when they crucified my Lord? – Czy byłeś tam, gdy krzyżowali mego Pana?
10. Nobody knows the trouble l’ve seen – Nikt nie wie, jakie cierpienia są moim udziałem
11. He’s got the whole worldin His hands – On w Swoich rękach dzierży cały świat
12. Amazing Grace – Cudowna Łaska

Krzysztof Adach – z wykształcenia historyk, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wieloletni nauczyciel, absolwent Wydziału Wokalnego Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Artura Rubinsteina w Lublinie w klasie śpiewu solowego; podyplomowych studiów w zakresie emisji głosu dla nauczycieli na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W latach 2004 – 2008 prowadził zajęcia z zasad emisji głosu ze studentami UMCS. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych związany był z Teatrem Muzycznym w Lublinie. Od 14 lat śpiewa w Męskim Zespole Wokalnym „Kairos”.
Vasyl Hubal jest absolwentem Lwowskiej Wyższej Szkoły Kultury w klasie fortepianu.
Po ukończeniu tej uczelni pracował jako akompaniator i muzyk w domu kultury, w tak zwanym Domu Kreatywności dla Uczniów we Lwowie. Grał ponadto w na kontrabasie w orkiestrze, z którą wraz z towarzyszącym jej chórem odbył w  latach 2005 – 2011 wiele tras koncertowych po Ukrainie i Polsce. Wspólnie z żoną Natalią uczestniczył w różnych festiwalach muzycznych, występach, koncertach, akcjach na Ukrainie. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć Festiwal „Czerwona Ruta” 2008 oraz konkurs pieśni aktorskiej „Dziki miód” 2011.
Obecnie wykonuje muzykę chrześcijańską, prowadząc „zespoły uwielbienia” i posługując na nabożeństwach w kilku kościołach zielonoświątkowych na Lubelszczyźnie.

śpiew: Krzysztof Adach
pianino: Vasyl Hubal