banner LBS 2015

PROGRAM – LUBLIN BLUES SESSION
Dom Kultury LSM – (piątek) 20 marca 2015 r.

– godz. 17:00 (wstęp wolny) – WYKŁAD i pokaz gitar rezofonicznych:
• JĘDRZEJ KUBIAK
– godz. 18:00 (bilet: 10 zł.) – KONCERTY:
• ADAM BARTOŚ z zespołem i Chórem Kasjopea
• WILLIE MAE UNIT
– prowadzenie: Łukasz Jemioła

W piątek 20 marca 2015 r. w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) odbędzie się kolejna edycja LUBLIN BLUES SESSION. Część edukacyjną wydarzenia będzie stanowił wykład na temat roli gitar rezofonicznych w rozwoju amerykańskiego bluesa, który poprowadzi JĘDRZEJ KUBIAK. Muzyk zaprezentuje przy tym unikalne instrumenty (gitary rezofoniczne) przedstawiając krótko ich historię i konstrukcję. Następnie odbędą się koncerty, które poprowadzi Łukasz Jemioła. ADAM BARTOŚ wystąpi z zespołem i z towarzyszeniem Chóru Kasjopea. Wcześniej, w ramach programu „BLUES W SZKOLE”, muzyk poprowadzi kilka spotkań na których będzie pracował nad bluesowym repertuarem z młodzieżą z chóru szkolnego Kasjopea (SP nr 6 w Lublinie). Efekty tej pracy zostaną zaprezentowane podczas tego koncertu. Zwieńczeniem koncertu będzie występ grupy WILLIE MAE UNIT – akustycznego trio, dla którego wspólnym mianownikiem jest amerykański folk, w szczególności blues.

—————————————————————————————————————

Lublin Blues Session to projekt muzyczny w ramach którego od 2011 roku odbywają się koncerty i warsztaty muzyczne. Organizatorem tych wydarzeń jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina a projekt jest realizowany przy pomocy finansowej Miasta Lublin. Będzie to piąta edycja tej imprezy. Celem projektu jest edukacja kulturalna i artystyczna oraz propagowanie działań, zjawisk i przedsięwzięć związanych z bluesem.
Informacje o projekcie:
www.scenabluesowa.lublin.pl
www.facebook.com/ScenaBluesowaLublin

—————————————————————————————————————
JĘDRZEJ KUBIAK

Jędrzej Kubiak gra na gitarach rezofonicznych wszystkich typów, wszystkimi związanymi z nimi technikami gry. Występuje solo, bierze udział w projektach spod znaku folku, bluesa, bluegrassu, awangardy a także muzyki pop. Wykłada na warsztatach gitarowych, z jego publikacji korzystają setki muzyków zainteresowanych gitarą dobro. Więcej informacji: http://www.jedrzejkubiak.com/
——————————————————————————————————————-
ADAM BARTOŚ z zespołem i Chórem Kasjopea

ADAM BARTOŚ z zespołem i Chórem Kasjopea
Adam Bartoś to wokalista, grający na gitarze i harmonijce ustnej. Wykonuje muzykę inspirowaną bluesem, jazzem, folkiem i rockiem lat 70-tych. Pisze teksty i muzykę. Animator bluesa. Skład zespołu: Adam Bartoś – śpiew, gitary, harmonijka ustna; Seweryn Antoń – kontrabas; Tomek „Fazi” Gąsior – perkusja. Więcej informacji: http://adam-bartos.com/. KASJOPEA to chór dziecięcy Szkoły Podstawowej nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie. Opiekunami chóru są: Alicja Grzeszczyk (kierownik artystyczny), Urszula Matwiejuk i Andrzej Walenciej. Kasjopea ma na swoim koncie bogaty dorobek i laury w prestiżowych konkursach. Chórzyści włączają się w organizowane przedsięwzięcia, akcje społeczne i ważne imprezy na terenie Lublina.
——————————————————————————————————————-
WILLIE MAE UNIT

Willie Mae Unit to akustyczne trio będące owocem pracy muzyków o różnych doświadczeniach, dla których wspólnym mianownikiem jest amerykański folk, w szczególności blues. Akustyczna gitara fingerpicking i silny, bliski estetyce przedwojennych mistrzów bluesa śpiew współgra z wirtuozerską harmonijką ustną, całości dopełniają gitary rezofoniczne w technikach slide i lap-style. Skład zespołu: Wojciech Hamkało – śpiew, gitara akustyczna, Roman Badeński – harmonijka; i Jędrzej Kubiak – gitary rezofoniczne. Więcej informacji: http://www.williemaeunit.com/