w środę 25 marca 2015 r.

„Dudek Show”
– skecze i piosenki Kabaretu Dudek

Występują :
Marta Bijas, Irena Bogucka, Grażyna Czarnota, Beata Filipczak, Anna Kuszneruk, Irena Mazur, Edyta Łakomy, Helena Spuz vel Szpoz, Ewa Surdacka, Dariusz Boruch, Robert Karwat, Henryk Mizura, Krzysztof Witaszek, Marian Zawiślak, Krzysztof Żak

Adaptacja i wybór tekstów Dariusz Boruch
Oprawa muzyczna i akompaniament Renata Kreft
Reżyseria Klara Kistelska

Kabaret Godziemba to projekt zrealizowany w 2014 r. przez twórców i członków Amatorskiego Teatru Towarzyskiego oraz innych środowisk aktorów, piosenkarzy i plastyków. Projekt ten wychodzi naprzeciw potrzebom działania poprze krótkie formy sceniczne aktorów i piosenkarzy amatorów.
Nazwa kabaretu nawiązuje do historii Węglina Północnego – dzielnicy Lublina. Jest to nazwa herbu rodziny Węglińskich, której to członkowie przez pewien czas byli właścicielami folwarku leżącego na terenie dzisiejszego Węglina.
dudekPierwszy program Kabaretu Godziemba pt. „Dudek Show” oparty jest na skeczach, wierszach, monologach i piosenkach kultowego „Kabaretu Dudek”, który działał na przełomie lat 60. i 70. pod kierownictwem Edwarda Dziewońskiego. W kabarecie tym występowali najlepsi polscy aktorzy teatru, filmu i estrady a jego gwiazdami byli Irena Kwiatkowska, Magdalena Zawadzka, Anna Seniuk, Jan Kobuszewski, Wiesław Michnikowski czy Wiesław Gołas.

Opis herbu Godziemba

godziembaW polu czerwonym sosna barwy naturalnej, o trzech konarach i pięciu korzeniach. W klejnocie pół rycerza w zbroi, trzymającego w prawej ręce taką samą sosnę.
Legenda herbowa

Interesującą legendą owiane jest powstanie tego herbu. W roku 1094 wojewoda krakowski Sieciech wkroczył na czele polskich wojsk na Morawy. Szybko też doszło do starcia. Polski rycerz Godziemba (Godzamba) stracił w walce broń. Jeden z nieprzyjaciół widząc Polaka bezbronnym skoczył, aby go pojmać. Godziemba nie tracąc ducha podjechał do pobliskiego lasu i wyrwawszy z ziemi młodą sosnę stanął do walki, po czym pokonał wroga i pojmał go w niewolę. W nagrodę za swój czyn otrzymał herb z wizerunkiem sosny.

Program Kabaretu Godziemba pod tytułem„Dudek Show”

Powitanie i zapowiedzi – Dariusz Boruch

1. Wiersz – „Do du…” (autor: Wojciech Młynarski, wykonywał go Edward Dziewoński) – Dariusz Boruch
2. Skecz – „Sęk” (autor: Konrad Tom, wykonywali Edward Dziewoński, Wiesław Michnikowski) – Marian Zawiślak, Henryk Mizura.
3. Piosenka – „Kochankowie dnia” ( autor tekstu Wojciech Młynarski, śpiewała Anita Dymszówna) – Grażyna Czarnota
4. Skecz – „Na poczcie” (autor: Julian Tuwim, wykonywali Irena Kwiatkowska, Janusz Gajos) – Irena Bogucka, Helena Spuz vel Szpoz
5. Monolog – „Rozum” (wykonywał Jan Kobuszewski) – Marta Bijas
6. Piosenka – „Koci łapci” (wykonywała Irena Kwiatkowska) – Beata Filipczak
7. Skecz – „Sprawa do załatwienia” (autor: Julian Tuwim, wykonywali Irena Kwiatkowska, Anna Seniuk) – Grażyna Czarnota, Anna Kuszneruk
8. Piosenka – „Spotkałam na molo Chińczyka” (piosenka z repertuaru Zuli Pogorzelskiej, śpiewała: Magda Zawadzka) – Irena Mazur
9. Skecz – „Królik doświadczalny” (autor – Jarosław Abramow-Newerly, wykonywali: Jan Kobuszwski, Wojciech Pokora) – Dariusz Boruch,
Robert Karwat
10. Monolog – Hipochondryk (autor – Marian Załucki) – Krzysztof Żak
11. Piosenka – „Bez Twej miłości” (autor tekstu: Andrzej Włast, kompozytor: Jerzy Petersburski, śpiewała: Teresa Lipowska) – Anna
Kuszneruk
12. Skecz – „Duży sęk” (autor – Stanisław Tym, wykonywali Bronisław Pawlik, Edward Dziewoński) – Ewa Surdacka, Irena Mazur.
13. Piosenka – „Błękitny Anioł” (z repertuaru Marleny Dietrich, śpiewała: Grażyna Barszczewska) – Edyta Łakomy.
14. Skecz – „Rozstanie” (autor: Julian Tuwim, wykonywali Anna Seniuk, Janusz Gajos) – Edyta Łakomy, Krzysztof Witaszek.
15. Skecz – „Przed sadem” (autor: Julian Tuwim, wykonywli: Janusz Gajos, Wiesław Michnikowski, Jan Kobuszewski) – Dariusz Boruch,
Robert Karwat, Krzysztof Witaszek.
16. Piosenka Finałowa – „Spotkamy się na Wallenroda” (adaptacja piosenki finałowej Kabaretu Dudek)