w piątek 5 czerwca 2015 r.

WKW_LOGO

Wielopokoleniowy Klub Wolontariusza
Towarzystwa Wolnej Wszechnicy Polskiej

w Lublinie

Dom Kultury
Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

serdecznie zapraszają na

koncert poświęcony rodzicom i dzieciom
z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka

Rodzice i my

Wielopokoleniowy Klub Wolontariusza TWWP w Lublinie działa od 2007 r. Członkami Klubu są seniorzy, osoby młode, pedagodzy i psycholodzy, studenci lubelskich uczelni, słuchacze LUTW. Opiekunami grup studenckich są: profesor Małgorzata Szepietowska z Zakładu Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii UMCS oraz mgr Ewa Żminda z UMCS.
GŁÓWNYM CELEM Klubu jest: ŚWIADOMA, DOBROWOLNA I NIEODPŁATNA „POMOC płynąca z głębi serca” na rzecz innych, z którymi nie wiążą się więzi rodzinne.
Wielopokoleniowy Klub Wolontariusza TWWP podejmuje różne działania na terenie miasta Lublina, pomagając osobom starszym i dzieciom znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Działalność Klubu skierowana jest do społeczności lokalnej, osób chorych i samotnych oraz dzieci specjalnej troski. Naszym wyzwaniem jest rozwijanie współpracy międzypokoleniowej. Głównym zadaniem Klubu jest integracja wolontariuszy, młodych i seniorów, promowanie wolontariatu oraz ziałalność edukacyjna. W pomoc, jaką niesiemy innym, angażujemy wielopokoleniową grupę wolontariuszy: osoby 55+, studentów, młodzież i uczniów.
Wielopokoleniowy Klub WolontariuszaCzłonkowie Klubu organizują: akcje pomocy ludziom starszym, biednym, samotnym i chorym. W okresie przedświątecznym akcję DAR CZASU I SERCA dla osób, które nie mają kontaktu z światem zewnętrznym, akcję MIKOŁAJ PRZY ŁÓŻKU CHOREGO dla ciężko chorych pensjonariuszy Zakładu Opieki Leczniczej w Lublinie, akcję Mikołajkową dla dzieci z rodzin kryzysowych. Wolontariusze współpracują ze Świetlicami Wsparcia – prowadzą zajęcia plastyczne z dziećmi, pracują na rzecz społeczności lokalnej, organizują imprezy, festyny z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, Dnia Seniora, obchodów Dnia Dziecka i Matki, prowadzą też warsztaty plastyczne aktywizujące seniorów w Klubach Seniora. Organizują warsztaty aktywizujące osoby pozostające bez pracy, niezaradne życiowo. Współpracują z organizacjami pozarządowymi w kraju i za granicą.
Klub cieszy się dużym uznaniem, brał udział w krajowych i zagranicznych konferencjach, np. „JAKĄ CHCEMY MIEĆ STAROŚĆ” . Działalność Klubu prezentowana była w Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Zdobył on wiele wyróżnień i nagród. Na uwagę zasługuje I miejsce w kraju za coroczne akcje DAR CZASU I SERCA’’.
19 grudnia 2012 r. w Sali Kongresowej w warszawie koordynatorka Klubu prezentowała Klubu i odbierała nagrodę za działalność wielopokoleniową na rzecz drugiego człowieka, a w 2009, 2012 r. wyróżnienia w Konkursie Barwy Wolontariatu, także wiele wyróżnień i dyplomów za pracę na rzecz osób starszych, dzieci specjalnej troski i rodzin kryzysowych.

Elżbieta Iwanicka
Słuchaczka LUTW, Koordynator Wielopokoleniowego Klubu Wolontariusza,Koordynator Lubelskiego Centrum Aktywizacji Seniorów TWWP Członek Wojewódzkiej Rady DS. Polityki Senioralnej

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. Prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie.
Od 2001 roku dyrektorem Ośrodka jest mgr Iwona Majewska.

image4

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo w Lublinie przy ulicy Doświadczalnej 46, które  prowadzi Ośrodek Kompleksowej Rehabilitacji, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Świetlicę Integracyjną i zrzesza 210 członków z Lublina i województwa. Prezesem  Stowarzyszenia jest pani Alina Starek. Od 2003 r. przy Stowarzyszeniu działa, Integracyjny Zespół Felindersi, którego opiekunami są: Berta Kasprzak i Marek Kowal.

POGOTOWIE OPIEKUŃCZE

Dyrektor placówki: Michał Misztal

Naszym celem jest działanie na rzecz dziecka i rodziny oraz edukacja dziecięca. Służymy dzieciom wymagającym zapewnienia doraźnej oraz całodobowej opieki. Zapewniamy stabilność emocjonalną i rozwój intelektualny. Wspieramy rodziny w procesie wychowania i edukacji dzieci. Pogotowie Opiekuńcze to placówka dla dzieci i młodzieży, w wieku od 3 do 18 lat.
Klub Super Babci Super Dziadka TWWP działa w ramach Lubelskiego Centrum Aktywizacji Seniorów, funkcjonuje od 2010 r. Koordynatorem jest Lucyna Szabłowska we współpracy z Zofią Zaorską. Spotkania odbywają się w Wojewódzkim Ośrodku Kultury przy ul. Dolnej Panny Marii 3.
W ramach klubu działa TEATR BAJARKA.image6

Zespół wokalny PASJONATA powstał w czerwcu 2012 r. z inicjatywy członków zespołu pod kierunkiem Aliny Zwolak, prowadzi działalność artystyczną we współpracy z Domem Kultury RUTA Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie.

image7
Kabaret Odnowiony pod dyrekcją Liliany Potoni działa od 2010 r. Członkowie kabaretu sami piszą teksty, zajmują się różnymi również gatunkami literackimi, trafiając do widza w każdym wieku.

image8