w poniedziałek 15 czerwca 2015 r.

o godz. 18.00

Koncert najpiękniejszych przebojów międzywojennych

Zespołu „W”

W małym kinie

z14139707V

Adam Białowiejski – gitara, śpiew
Jacek Sribniak – fortepian, śpiew
Piotr Grzelak – altówka

Zespół „W” powstał jesienią 2014 roku. Tworzy go trzech przyjaciół: dwóch rodowitych chełmian – Adam Białowiejski (śpiew, gitary) i Piotr Grzelak (altówka) oraz warszawianin Jacek Sribniak (fortepian, śpiew).

Impulsem do rozpoczęcia współpracy tych muzyków stały się wspólne zainteresowania i fascynacje polską i zagraniczną piosenką XX wieku. Pasja i radość ze wspólnego muzykowania to cechy charakterystyczne tego trio. Repertuar zespołu obejmuje szerokie spektrum, od polskiej piosenki międzywojennej, poprzez słynne songi takich bardów jak: Jaromir Nohavica, Włodzimierz Wysocki, po bluesa i muzykę popową.

Program koncertu:

1 All Of Me
2 Mantia The Carnaval
3 Hello, Dolly
4 W starym kinie
5 Całuję Twoją dłoń
6 Sexapil
7 Zimny drań
8 Tango Milonga
9 Tylko we dwoje
10 Bal na Gnojnej
11 Lubartów
12 Już nie zapomnisz mnie
13 Stare buty van Gogh’a
14 Summertime
15 Mack The Knife
16 Serfingujące buty
17 Pantofelek
18 Blues o zużytych butach
19 Blues Suede Shoes
ADAM BIAŁOWIEJSKI – chełmski muzyk – wokalista, znany z chełmskich formacji m.in. Bieluch Band. Absolwent Poznańskiej Szkoły Piosenkarskiej. Lata 90. spędził w polonijnym mieście Chicago, gdzie również – kontynuując swój zawód – udzielał się śpiewając min. z Krzysztofem Krawczykiem i występując w klubie muzycznym Włodka Wandera „Cardinal Club”.
Między innymi twórca chełmskich Beatlesów pod nazwą Beat Boys. Na co dzień śpiewający standardy jazzowe i tzw. pop rock. W 2013 roku został laureatem konkursu „Przybij piątkę z Paulem McCartneyem”.

PIOTR GRZELAK – muzyk urodzony w Chełmie, zamieszkały w Lublinie. Altowiolista lubelskiej Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego. Twórca kwartetu smyczkowego, uczestnik wielu nagrań płytowych, solista Orkiestry Trybunału Koronnego – to tylko niektóre z inicjatyw tego znanego z szerokiej działalności muzyka. Zainteresowania artystyczne Piotra Grzelaka obejmują różnorodne gatunki muzyczne. Poza naturalnym dla altowiolisty wykonywaniem muzyki klasycznej, artysta nie stroni od uczestniczenia w lżejszych gatunkowo projektach muzycznych, obejmujących muzykę popularną.

JACEK SRIBNIAK – ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie klarnetu prof. Ryszarda Sztajerwalda. Jest artystą, o szerokim spectrum zainteresowań muzycznych – od arcydzieł klasyki do muzyki folkowej z elementami jazzu. W swoim dorobku koncertowym -jako I klarnecista – ma współpracę z orkiestrami: Orkiestrą Koncertową Ludowego Wojska Polskiego, Yogtlandorchester Reichenbach, Filharmonii Lubelskiej w Lublinie oraz zespołami kameralnymi i grupami folkowymi. Jest autorem wielu transkrypcji klarnetowych. Od 22 lat zajmuje się także działalnością pedagogiczną w zakresie gry na klarnecie i kameralistyki. Pracuje jako nauczyciel w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Lublinie.