w poniedziałek 16 listopada 2015 r. o godz. 18.00

Małgorzata Krasowska – altówka
Izabela Zagórska – wiolonczela

Prowadzenie Ewa Hadrian

logoKwartet smyczkowy Kwartemia powstał z inicjatywy absolwentek Szkoły Muzycznej I i II st. w Lublinie oraz Akademii Muzycznych w Łodzi, Wrocławiu i Kijowie, które są uczestniczkami kursów mistrzowskich i warsztatów muzycznych w kraju i za granicą. Ponadto wciąż wzbogacają umiejętności biorąc udział w projektach symfonicznych, kameralnych, teatralnych czy rozrywkowych, co daje im wszechstronne podejście do sztuki oraz pełen profesjonalizm w realizacji wszelkich przedsięwzięć artystycznych. Na co dzień związane są z Filharmonią im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie i biorą czynny udział w życiu kulturalnym miasta.
Zespół zainaugurował swoją działalność w październiku 2012 r. podczas uroczystego koncertu ze Stanisławem Sojką z okazji 15-lecia Lubelskiego Hospicjum Dla Dzieci im. Małego Księcia. W czerwcu 2013 r. z kolei wystąpił podczas Festiwalu Spotkań Kultur Sanus Per Artem na Zamku Lubelskim, a w maju 2014 r. dokonał lubelskiego prawykonania utworu Sofii Gubaiduliny pt. „Siedem ostatnich słów Chrystusa Ukrzyżowanego” podczas XIX Forum im. Witolda Lutosławskiego.

Program koncertu muzyki filmowej „Muzyka szklanego ekranu”

1. C. Garde: Zapach kobiety – Tango
2. J. Kander: New York – New York, New York
3. J. Back: Skrzypek na dachu – Sunrise, sunset
4. E. Morricone: Misja – Obój Gabriela
5. N. Rota: Ojciec chrzestny – Love Theme
6. L. Cohen: Shrek – Allelujah
7. H. Mancini: Pink Panter – Temat przewodni
8. R. Valens: La Bamba – La Bamba
9. S. Joplin: Żądło – Entertainer
10. W. Kazanecki: Noce i dnie – Walc Barbary
11. K. Dębski: Trędowata – Walc
12. K. Dębski: Ogniem i mieczem – Dumka na dwa serca
13. K. Dębski: Temat z serialu Klan
14. K. Dębski: Temat z serialu Na dobre i na złe
15. A. Szatrow: Noce i dnie – Na wzgórzach Mandżurii
16. A.Kurylewicz: Polskie drogi – Melodia tytułowa
17. J.Matuszkiewicz: Temat z serialu Janosik
18. J.Matuszkiewicz: Czterdziestolatek – Czterdzieści lat minęło

Agata Mrówczyńska – I skrzypce
Ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie prof. Anny Wódki-Janikowskiej. W latach 2006-2007 współpracowała z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Obecnie związana jest z Filharmonią im. Henryka Wieniawskiego oraz Ogólnokształcącą Szkołą Muzyczną w Lublinie. Występuje jako solistka i kameralistka, także w większych zespołach m.in. z Orkiestrą Trybunału Koronnego w Lublinie, z Cameratą Lubelską, z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Lubelskiej.

Emilia Siepkowska – II skrzypce
Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Współpracowała z wieloma orkiestrami podczas tournee koncertowych m.in. w Niemczech, Francji, Danii, Austrii, Szwajcarii, Chinach i Stanach Zjednoczonych. Wielokrotnie występowała z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu pod batutą Jacka Kaspszyka. W latach 2007-2010 manager Orkiestry Symfonicznej oraz Orkiestry Barokowej we Wrocławiu, której płyta otrzymała w 2011 r. nagrodę Fryderyka. W 2009r. koordynatorka projektu Perfect Symfonicznie (nagranie CD i DVD). Współpracowała przy realizacji koncertów podczas 43 i 44 edycji Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans. Obecnie związana jest z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie.

Małgorzata Krasowska – altówka
Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Współpracowała z Orkiestrą Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie, Teatrem Muzycznym w Lublinie, Ośrodkiem Praktyk Teatralnych Gardzienice, międzynarodową orkiestrą I’CULTURE. Wykonuje różne gatunki muzyczne w licznych zespołach z którymi występowała na festiwalach m.in. Open’er Heineken, Sziget Budapest Festival, Spring Break Festival. Tworzy, wykonuje i kreuje muzykę na żywo podczas spektakli teatralnych i teatrów tańca takich jak „Hydrogen Bond” , „Opium”, „Znak Kaina”, „Wisielec”, „Jestem niema”, muzyka do filmu „Suspiria”.

Izabela Zagórska – wiolonczela
Absolwentka Narodowej Akademii Muzycznej w Kijowie. W latach 2002-2008 wiolonczelistka kwartetu smyczkowego „CORDES”, który w 2006 r. zajął III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych w Worzelu na Ukrainie. Wielokrotnie współpracowała z Orkiestrą Radia w Kijowie oraz Teatrem Muzycznym w Lublinie. Obecnie związana jest z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego, Orkiestrą Trybunału Koronnego oraz Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

www.kwartemia.pl

FB: Kwartet Smyczkowy Kwartemia