Wernisaż

Wystawa prac studentów Wydziału Artystycznego UMCS

OBIEKTY

plakat OBIEKTYv5

Wystawa prezentuje studenckie prace semestralne zrealizowane w pracowni malarstwa i rysunku Wydziału Artystycznego UMCS oraz realizacje studentów w dziedzinie malarstwa, intermediów, technik malarskich i ceramiki.

Prezentacja obejmuje zbiór obiektów, w tym malarstwo oraz przedmioty użytkowe, które powstały pod kierunkiem prof. Jacka Wojciechowskiego, prof. Mariusza Drzewińskiego, prof. Jana Gryki, dr Alicji Kupiec i mgr Krystyny Soleckiej.

Anna BiadunWiktoria BryczkowskaKrzysztof BuciorGabriela CzarnopyśAnna GuzSONY DSC

Liudmila SacharczukMikołaj SochaAnna WierzbickaIzabela Zdeb

Anna Biadun – ur. 1989 roku w Radzyniu Podlaskim. W sztuce szczególnie inspiruje się naturą i jej trapeutycznymi właściwościami. Swoją twórczość skupia wokół działań intermedialnych, malarstwa i fotografii.

Wiktoria Bryczkowska – ur. 1992 roku w Lublinie. Jest członkiem niezależnej grupy projektowej „Piękno Panie”. Współtworzy zaangażowane społecznie działania w przestrzeni publicznej. Swoje zainteresowania artystyczne skupia wokół dziedzin sztuki, takich jak: sztuki użytkowe, fotografia i intermedia. Na wystawie prezentuje zestaw mebli wykonanych w technice mozaiki.

Krzysztof Bucior – ur. 1989 roku w Lublinie. Tworzy prace malarskie, które inspirowane są życiem miejskim, sztuką ulicy, filmami i teledyskami. Jego obrazy utrzymane są w stonowanej kolorystyce. Głównym motywem jest postać anonimowa, często odwrócona i trudna do zidentyfikowania.

Gabriela Czarnopyś – ur. 1992 roku w Przemyślu. Tworzy prace zarówno abstrakcyjne, jak i realistyczne. Interesuje się historią malarstwa oraz problematyką autentyczności dzieł sztuki.

Anna Guz – ur. 1992 roku w Lublinie. Swoje zainteresowania artystyczne skupia wokół malarstwa, fotografii, rzemiosła artystycznego oraz historii sztuki. Na wystawie prezentuje zestaw martwych natur, wykonanych w technice malarstwa akrylowego.

Joanna Olejko – ur. w 1993 roku w Iłży. Jako główne medium wyrazu stosuje malarstwo olejne, jednak interesuje się również innymi dyscyplinami artystycznymi. Prace, które tworzy, inspirowane są człowiekiem, jego wnętrzem i skrajnymi postawami.

Liudmila Sakharchuk – ur. w 1987 roku w Kobryniu (Białoruś). Swoje zainteresowania artystyczne skupia wokół malarstwa sztalugowego i grafiki warsztatowej. Jest członkiem Koła Naukowo-Artystycznego „Frakcja Sucha”. Na wystawie prezentuje martwe natury wykonane techniką olejną na płótnie.

Mikołaj Socha – ur. w 1990 roku w Lublinie. W swoich portretach malarskich przekształca tradycyjny obraz człowieka, stosując za punkt wyjścia fotografię cyfrową, pozwalającą uchwycić i utrwalić efemeryczny nastrój, mimikę i spojrzenie. W ten sposób kreuje wizerunki ludzi skupiając się na ich emocjach, psychice i naturze.

Anna Wierzbicka – ur. w 1990 roku w Lublinie. W swojej twórczości artystycznej łączy tradycyjne techniki malarskie i sztukę użytkową. Oprócz malarstwa, zajmuje się także projektowaniem wnętrz oraz mebli.

Izabela Zdeb – ur. w 1993 roku w Lublinie. Interesuje się wieloma dziedzinami, m.in. malarstwem, rzeźbą i ceramiką. Na wystawie prezentuje prace wykonane w technice mozaiki oraz malarstwa tablicowego.

Plakat-Zaproszenie_

banerek