Koncert

Romanse rosyjskie

w wykonaniu Anny Bilskiej i Galiny Woroncowej

Plakat Romanse Rosyjskie(1)

W programie koncertu usłyszymy m.in. utwory:
Oczy czarne, Kalitka, Biała akacja, Nie odjeżdżaj mój gołąbeczku, Dorogoj dlinnoju

Koncert „Romanse rosyjskie”
to niezwykła, nastrojowa podróż muzyczna, która przybliża słuchaczom romanse rosyjskiego „Srebrnego Wieku”, zapoznaje z historią ich powstania. W programie opowieści i romanse, również na 2 głosy, w wykonaniu matki i córki – Anny Bilskiej (śpiew), Galiny Woroncowej (śpiew, fortepian).

Anna Bilska – absolwentka Szkoły Muzycznej w Kielcach w klasie skrzypiec. Laureatka nagrody „Nadzieja Kielc” oraz Plebiscytu Świętokrzyskich Nagród Muzycznych „Muzyczne Scyzoryki 2011” w kategorii Jazz/Muzyka improwizowana wraz z duetem „Bossa Bonita”. Wyróżniona na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu w 2011 roku. Finalistka konkursu w ramach Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w roku 2012. Wykonuje romanse rosyjskie, muzykę popularną oraz standardy jazzowe.
Galina Woroncowa – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w Orsku (Rosja) w klasie fortepianu i Moskiewskiego Państwowego Instytutu Kultury – w zakresie reżyserii. Kulturoznawca, tłumacz języka rosyjskiego, animator kultury, muzyk.

Strona internetowa:

Wrzesień 2016