w sobotę 10 czerwca 2017 r. o godz. 18.00

Basia Stępniak-Wilk (śpiew)
Jasiek Kusek (fortepian)
Michał Braszak (kontrabas)
Gertruda Szymańska (instrumenty perkusyjne)

Basia Stępniak-WilkBasia Stępniak-Wilk

– śpiewająca autorka i kompozytorka, artystka kabaretowa, lublinianka mieszkająca na stałe w Krakowie. W 1995 roku zadebiutowała w Piwnicy pod Baranami i kabarecie Loch Camelot, w którym do dziś występuje.

Na imponującej liście nagród dla Basi i jej piosenek jest m.in. I miejsce i nagroda im. Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Grand Prix im. Jonasza Kofty XV Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie, a także prestiżowa Nagroda Kapituły im. Jacka Kaczmarskiego, przyznawana za całokształt dokonań scenicznych. W dyskografii artystki na szczególną uwagę zasługują autorskie płyty – CD „O obrotach”, CD „Słodka chwila zmian”, CD „Obce kraje” i CD „Przywidzenia”.

Zmysłowy głos i ambitne, wpadające w ucho melodie sprawiają, że piosenki Basi goszczą na najwyższych miejscach list przebojów rozgłośni ogólnopolskich, regionalnych i polonijnych (np. „Bombonierka – duet z Grzegorzem Turnauem, „Słodka chwila zmian” i in.). Przede wszystkim jednak niebanalne teksty, liryczne i kabaretowe, dające słuchaczowi satysfakcję nie tylko rozrywki, ale i obcowania z prawdziwą sztuką. Pełne wiary w świat i w drugiego człowieka, czasem napisane „pod słońce” – z przymrużeniem oka, a czasem – opowiadające historie spod zamkniętych smutkiem powiek.

Bez nazwy-1

***

Koncerty pozostają niezapomnianym przeżyciem także dzięki niekwestionowanym umiejętnościom towarzyszących Basi muzyków:
Jasiek Kusek – fortepian
Michał Braszak – kontrabas
Gertruda Szymańska – instrumenty perkusyjne

***

Jasiek KusekJasiek Kusek zaliczany jest do grona najbardziej utalentowanych akompaniatorów towarzyszących wykonawcom szeroko rozumianej piosenki artystycznej. Obdarzony unikatową umiejętnością „słuchania” estradowych partnerów i współtworzenia – wraz z nimi – prawdziwych kreacji w tej dyscyplinie. O jego akompaniament zabiegają znaczący wykonawcy piosenki literackiej i aktorskiej. Multiinstrumentalista. Jeden z najzdolniejszych pianistów i aranżerów młodego pokolenia, z zamiłowania także gitarzysta i basista. Student Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Krakowie. Laureat nagród i wyróżnień dla najlepszego akompaniatora na festiwalach piosenki artystycznej, w tym na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku (dwukrotnie – 2009 i 2011) i Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (2009).

Paweł SoleckiMichał Braszak – gitara basowa, kontrabas, komputer, klawiaturka. Nie jest bywalcem, koneserem, nie bryluje na salonach, z bankietów ucieka pierwszy… jednym słowem jest nudny. Z urodzenia Kielczanin, noworysz krakowski… do miana Krakusa pretenduje przez zasiedzenie. Absolwent Krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie kontrabasu. Gadżeciarz, fan nowoczesności z nostalgią spoglądający na stare sprzęty muzyczne. W życiu zawodowym stara się łączyć tradycję z nowoczesnością, nie stroni od muzyki klasycznej. Z lubością oddaje się pracy w teatrze… jako muzyk oczywiście. Na krakowskiej scenie muzycznej najczęściej towarzyszy Beacie Rybotyckiej, Barbarze Stępniak-Wilk, Jackowi Wójcickiemu, Marcie Bizoń. Dla zdrowej równowagi hałasuje też w zespole „Honzator”. Lubi gotować… choć nie wszyscy powinni to później jeść, dobre jedzenie kusi go zawsze.  Fanatyk fotografowania dziwnych ogłoszeń rozwieszanych na słupach i w sklepach.

Gertruda SzymańskaGertruda Szymańska – Już jako czterolatka wiedziała, że chce grać na instrumentach perkusyjnych. Idąc za dziecięcym marzeniem ukończyła szkolę muzyczną w Białymstoku, studiowała w Gdańsku, Karlsruhe i Krakowie. Przez lata edukacji muzycznej oddawała się bez reszty muzyce klasycznej, by w końcu – idąc za głosem serca – poświęcić się całkowicie szeroko rozumianej muzyce rozrywkowej, widząc w niej możliwość pełniejszej realizacji siebie. Ze współpracy z różnymi artystami czerpie wiele inspiracji, ceni sobie pracę w różnorodnych kontekstach muzycznych. Obecnie współpracuje z Andrzejem Sikorowskim, Basią Stępniak-Wilk, Teatrem Zależnym w Krakowie, Kingą Rataj, Beatą Przybytek, z zespołami „Little Egoists”, „Honzator”, „Folk For Freaks”..