we wtorek 15 maja 2018 r. o godz. 18.00

Spotkanie autorskie i promocja książki oraz wystawa fotografii
 Małgorzata Telecka

Rapa Nui

Subiektywny przewodnik po sekretach Wyspy Wielkanocnej

„Co przyniosło mieszkańców Rapa Nui? Można powiedzieć, że przyniosły ich wiatry i prądy, ale sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Pytanie zasadnicze: dlaczego ktoś narażał życie, wyruszając na otwarty ocean z całym dobytkiem i nie znając celu podróży? Co za wariat załadował kobiety, zwierzęta i dzieci na niewielkie canoe i powiózł w nieznane? Wiadomo, że człowiek ten nazywał się Hotu Matua i był ariki, czyli królem. Ale dlaczego nagle opanowała go chęć niebezpiecznej wyprawy?”

Fragment książki Rapa Nui. Subiektywny przewodnik po Wyspie Wielkanocnej:

Rapa Nui, w Polsce bardziej znana pod nazwą Wyspy Wielkanocnej, jest poetycko opisywana jako najbardziej samotna wyspa świata. Sporo w tym prawdy – rzeczywiście leży ona w odległości ponad dwóch tysięcy kilometrów od najbliższej zamieszkanej wyspy! To również miejsce pełne tajemnic i magii, które fascynuje swoją pierwotną siłą.

Czy wśród mieszkańców Wyspy Wielkanocnej są kanibale? Jak z bananowca zrobić sanki? Czym jest aku-aku i gdzie je znaleźć? Czy moai skakały? Odpowiedzi na te i mnóstwo innych pytań poznała autorka, która od dzieciństwa marzyła o wyprawie na Rapa Nui, a po wielu latach w końcu udało jej się to pragnienie spełnić. Teraz dzieli się z czytelnikami swoimi wrażeniami i opowiada o najważniejszych miejscach na wyspie. Znajdziecie tu Państwo nie tylko wszystkie niezbędne informacje na jej temat, ale też zdjęcia oraz mapy, które mogą stać się inspiracją do zaplanowania własnej podróży na ten odległy i jakże intrygujący ląd.

Serdecznie zapraszam na spotkanie poświęcone Wyspie Wielkanocnej i promocję książki „Rapa Nui. Subiektywny przewodnik po sekretach Wyspy Wielkanocnej”

Małgorzata Telecka