Informacje o bieżących ustaleniach
prosimy śledzić na naszej stronie

Autorskie popołudnia w Domu Kultury LSM

Wernisaż
we wtorek 10 września 2019 r. o godz. 17.30

Wystawa

Olga Grabovska

Olga i kompania

Anna Bocharova, Maria Rasshchupkina, Alina Shepel

Olga Grabovska urodziła się w Chersoniu, mieście położonym na południu Ukrainy, nad Dnieprem. Tu ukończyła miejscowe liceum plastyczne, dziś kompleks naukowo-artystyczny ,,Szkoła malarska”, w którym następnie pracowała jako projektant i wykładowca. Rysować lubiła od zawsze, już w dzieciństwie tworzyła swoje pierwsze prace. Przestrzeń twórcza Olgi Grabowskiej obejmuje realizacje malarskie, graficzne i fotograficzne. W swoim dorobku artystycznym ma wystawy, a także projekty indywidualne i grupowe w każdej z tych dziedzin. Od 2012 roku pracuje w branży IT, a fotografię i sztukę traktuje jako odskocznię, relaks i źródło satysfakcji.

To już druga wystawa Olgi w Lublinie. Tym razem, obok obrazów Olgi przedstawione również prace jej koleżanek z pracy, są to ludzie o podobnych poglądach, którzy się spotykają, by wspólnie tworzyć po całym dniu roboczym. Wszystkie dziewczyny pracują w sferze IT i dopiero zaczynają swoją drogę artystyczną. Ekspozycja ta zatem przedstawia prace profesjonalnego artysty oraz młodych entuzjastów.

Czerwiec 2020