W tle - grafika Pawła Ryżki p.t. ROBOTNICE SZTUKI - pierwowzór muralu, jaki znajduje się na południowej ścianie Domu Kultury LSM

Niniejsza domena domkulturylsm.pl stanowi obecnie
ARCHIWUM działalności oraz wydarzeń jakie miały miejsce
w Domu Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
w okresie od lipca 2012 r. do czerwca 2022 r.

Wszelkie AKTUALNOŚCI oraz ZAPOWIEDZI
znajdziecie Państwo na nowej odsłonie strony:

www.dklsm.pl

ZAPRASZAMY

 Zapraszamy na zajęcia

dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty dla dorosłych.
w sezonie 2022/23

działalności Domu Kultury LSM.

 Pełna oferta jest dostępna na nowej odsłonie naszej strony internetowej dklsm.pl w zakładce ZAJĘCIA.

Koncert
w środę 13 listopada 2019 r. o godz. 19.00
Bilet w cenie 15 zł – w dniu koncertu 20 zł


Finałowy koncert jesiennej trasy zespołu
B6
promującej płytę „Obecność”

Zespół wystąpi w składzie:
Martyna Sabak – wokal, Kuba Stasikowski – gitara
Arek Borzęcki – bas, Piotrek Karczewski – perkusja
realizacja dźwięku – Grzegorz Matczuk

B6 – fot. Robert Grablewski

Zespół B6 powstał w 2017 roku w Lublinie. Zadebiutowali podczas Ogólnopolskiego Przeglądu „Krótkie Spięcie” w Siedlcach zdobywając pierwsze miejsce. Na swoim koncie mają wiele nagród na ogólnopolskich przeglądach zespołów rockowych. Od pół roku z utworem „Okulary” plasują się w czołówce listy przebojów Radia Lublin. Grupa tworzy muzykę z wykorzystaniem elementów rocka, popu oraz brzmień ambientowych i elektronicznych. Muzyka to ich sposób na wyrażanie siebie.
Przewodniczący jury jednego z konkursów – Mietek Jurecki, mówił o nich: Powinni grać na największych festiwalach i pokazywać skromność prawdziwych artystów oraz prawdziwe umiejętności; magia; gdzie oni się uchowali?
Zespół wydał właśnie debiutancki album krótkogrający „Obecność”.
Zapraszamy na finałowy koncert jesiennej trasy promującej świeżo wydaną EPkę.

B6 – fot. Grzegorz Chwesewicz i graf. Filip Hepner

OBECNOŚĆ


PREMIERA PŁYTY 30 września 2019 r. – można ją zdobyć, poprzez kontakt mailowy b6.bandofficial@gmail.com, przez facebook’a oraz bezpośrednio po koncertach.
Singlem promującym nasz debiutancki album jest utwór „Obecność”, do którego nagraliśmy teledysk. Został on wyreżyserowany przez Marcina Wąsowskiego. Do współpracy zaprosiliśmy także aktorkę Krystynę Szydłowską, która jest główną postacią naszego klipu. Na obrazku widać także członków zespołu. Realizacją teledysku zajął się Mikołaj Kołodziejczyk. Klip został zarejestrowany w Lublinie, dzięki uprzejmości takich miejsc jak: Hotel Victoria, Pożegnanie z Afryką, dom Państwa Laskowskich oraz sklep Koniczynka.


EPka zawiera cztery utwory: Akt własności, Obecność, Niepewność i Okulary. Jest ona zbiorem historii łączących się w pewną opowieść, którą chcemy przekazać słuchaczom. Zaczyna się od dynamicznego utworu „Akt własności”, który wyraża złość i jednocześnie tęsknotę do drugiej osoby. Ma w sobie dużo emocji i żalu, które przeprowadzają słuchacza do drugiego utworu – „Obecność”. Tutaj pojawia się szereg pytań o istnienie, o obecność kogoś bliskiego, ale nie jest to zupełnie określone czy mamy na myśli ukochaną osobę, rodzinę, znajomych czy postaci niefizyczne, a może jeszcze kogoś innego? Utwór ma charakter ballady i swoim klimatem potęguje nastrój do przemyśleń, można powiedzieć, że jest nieco mroczny i siejący niepokój ? Muzycznie narasta, prowadząc do końca utworu aż do kulminacji napięcia, gdzie ilość zadawanych pytań zwiększa się, a nadal brak na nie odpowiedzi. Następnie pojawia się „Niepewność”, która zasiewa więcej spokoju, nadal osadzona w klimacie refleksji, opowiada o tym, że każdy z nas miewa w swoim sercu uczucie niepewności o swoje życie, o to jak ono się dalej ułoży. Nie ma tu żalu, jest to raczej swego rodzaju oczyszczenie, poprzez podzielenie się i wyznanie tego strachu który jest wewnątrz każdego z nas. Utwór w klimacie balladowym, wybucha na końcu prowadząc do finału – „Okulary”. Tutaj natomiast zdecydowanie żywy nastrój od samego początku, aby zakończyć szereg rozważań podjętych we wcześniejszych utworach. Piosenka pełna dystansu i uśmiechu, mówiąca o tym, że to my sami mamy wpływ na to, jak patrzeć na różne sytuacje. Nasz sposób myślenia porównujemy do okularów, które mogą mieć filtry różnego koloru, w zależności od podejścia do życia. Zachęcamy tym samym do wybierania tych optymistycznych barw, puentując, że „sam wybierasz kolor swój”. Na tym albumie pokazujemy swoją nostalgiczną stronę i utwory, które zawierają przemyślenia zakorzenione w naszych sercach oraz chcieliśmy pokazać także kopniaka energetycznego ubranego w konkretne brzmienia.

Razem z wydaniem EPki zaplanowaliśmy trasę koncertową, by móc dzielić się naszą muzyką z szerszym gronem odbiorców, dlatego w październiku 2019 r. wyjeżdżamy z koncertami, by móc wystąpić przed słuchaczami z różnych miast Polski. Jest to dla nas wielka radość, ale także i wyzwanie – spotkanie z osobami, które być może po raz pierwszy będą miały styczność z naszą muzyką. Jesteśmy ciekawi odbioru i pełni energii, by móc się nią dzielić. Trasę koncertową rozpoczynamy w Puławach już 5-go października. Następnie odwiedzimy takie miasta jak Ulan, Przemyśl, Warszawa, Katowice, Opole. Finalnie zaplanowaliśmy koncert w Lublinie, by tutaj móc podsumować trasę koncertową i spotkać się z „rodzinną”, lubelską publicznością, bo tutaj wszystko się zaczęło.

https://www.facebook.com/events/378831689711473/

Archiwa
RELACJE FILMOWE
PLAYZapraszamy do oglądania relacji filmowych z wydarzeń jakie odbyły się w Domu Kultury LSM. ***
Realizacja filmów Zenon Krawczyk
Prowadzenie strony - Marek Dybek  Marek Dybek / KmBk-STUDIO   /    Powered by WordPress Platform
ul. Konrada Wallenroda 4a        20-607 Lublin
tel. 81 743 48 29
dom.kultury@spoldzielnialsm.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. .

Zapoznałem się z informacją