w czwartek 17 października 2019 r. o godz. 18.00

KONCERT FILMOWO-MUSICALOWY
Joanna Aleksandrowicz
OD NOCY DO NOCY

Niezapomniane utwory z polskich filmów
Na repertuar artystki składają się, m.in.
Utwory z filmów i teatrów telewizji: Noce i dnie, Vabank, Zagraj Antoś tango, Szeptem, Walc no orkiestrę, The winner takes it all, Je suis malade, On tak ładnie kradnie,
musicale: Bring on the men z musicalu „Jekyll & Hyde”, Szyba z musicalu „Metro”

CZYM JEST KONCERT FILMOWO-MUSICALOWY?
„Od nocy do nocy” to najpiękniejsze utwory z musicali polskich i światowych, a także – przede wszystkim – filmów. Dopracowany w najmniejszych detalach. Profesjonalni muzycy (perkusista, basista, pianista), niepowtarzalny klimat… Joanna wraz z zespołem oczarowuje publiczność zgromadzoną na salach i przenosi do innych czasów. Na pierwszy plan wybijają się ciekawe aranżacje, wartościowe teksty i wyrazista, emocjonalna interpretacja. Słuchacze opuszczają koncert z poczuciem swoistego „katharsis”. Ciężko nie uronić łzy, bo muzyka prezentowana na koncercie jest efektem pasji, zaangażowania oraz emocji.

Wierzę, że to spotkanie z muzyką na długo pozostanie w Państwa pamięci.
— Joanna Aleksandrowicz

Joanna Aleksandrowicz to aktorka i wokalistka, która od lat związana jest ze sztuką. Roniła dziecięce łzy, śledząc przebieg Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jej ciężka praca, sumienność i pasja, zaprowadziły ją w to miejsce wiele lat później. Najpierw przed ekranami, następnie – na ekranie. Znajomi określają ją mianem „zakręconej perfek-cjonistki”, mającej niespożyte pokłady energii. Lubi mówić o sobie, że ma „duszę z minionej epoki”. To sformułowanie nabiera pełnych barw podczas jej koncertów i recitali, ale nie tylko. Kocha swój zawód i jest ciekawa życia, ludzi oraz każdego doświadczenia artystycznego.

Zawsze staram się działać na 100%. Praca jest moją wielką pasją, daje mi bardzo dużo satysfakcji, staram się angażować w projekty tylko takie, które mają w moim odczuciu wartość artystyczną. Współpracuję ze wspaniałymi, dobrymi ludźmi, inspirującymi twórcami i bardzo to doceniam. Działajmy w zgodzie ze sobą.
— Joanna Aleksandrowicz

Praca i realizacja zawodowych projektów sprawiają, że jest naprawdę szczęśliwa. Współpracuje z najlepszymi muzykami, pełnymi pasji i zaangażowania. Ceni ludzi profesjonalnych, uczciwych i… pozytywnych. Niesie pomoc i serce potrzebującym, aby dopełnić swojej misji – nie tylko jako artystki, ale przede wszystkim – człowieka. Od 2015 współorganizuje akcję charytatywną „Basket Brigade Zduńska Wola”, w ramach której zbierane są niezbędne przedmioty dla potrzebujących rodzin z regionu Zduńskiej Woli.

Pełna charyzmy i jednocześnie delikatna wokalistka zdecydowanie zapadnie na długo w pamięci kutnian. Joanna Aleksandrowicz wprowadziła nas w stan melancholii, by po chwili wyrwać z kontemplacji dynamiczną muzyką i mocnym głosem. Zafundowała nam sinusoidę doznań – ale o to właśnie chodzi w muzyce.
— kutno.net.pl

Artystka współpracuje ze wspaniałymi ludźmi, profesjonalistami, dzięki czemu te koncerty spotykają się z takim zainteresowaniem.
— Sieradzka TV Media

Swoją nietuzinkową interpretacją przeniosła nas wczoraj w świat musicalu i filmu Joanna Aleksandrowicz. Niezwykły koncert w niezwykłej oprawie. Sala kameralna pękała w szwach.
— Ratusz Zduńska Wola

Ten koncert staje się właściwie spektaklem.
— Sieradzka TV Media

Momentami nie można było oderwać od niej oczu, bo swoim magnetyzmem przyciągała wzrok nie tylko męskiej części widowni.
— kutno.net.pl

Artystce towarzyszą profesjonalni muzycy:
KATARZYNA BARTECKA
SKRZYPCE
Jedna z najlepiej zapowiadających się absolwentek Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów wŁodzi z klasy skrzypiec dr. hab. Tomasza Króla. Koncertmistrzyni w orkiestrze smyczkowej „Eufonico”. Laureatka licznych konkursów, koncertująca w Polsce i poza nią.

MARCIN JAGIEŁŁO
FORTEPIAN
Muzyk poruszający się na co dzień w wielu stylistykach muzycznych – nieobca jest mu muzyka klasyczna, jazzowa, czy współczesne brzmienia popowe. Występował na scenie między innymi z Andrzejem Wawrzyniakiem, Jackiem Delongiem, Grażyną Błęcką-Kolską czy Anną Cymerman.

fot. Marek Dybek