w poniedziałek 17 lutego 2020 r. o godz. 18.00

w wykonaniu uczniów klasy skrzypiec i wiolonczeli
Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej
I i II st. im. Karola Lipińskiego w Lublinie

Dzieci, które kochają muzykę

Wystąpią:
Vincent Drożdż, Kacper Goś, Karolina Zięba, Gustaw Resiak, Maria Rzepkowska, Aniela Wilczek, Faustyna Wilczek, Dawid Mantaj, Zuzanna Bilińska, Aleksandra Bogacz, Angelika Mucha, Mateusz Kurpiński, Lena Chanyszkiewicz, Antonina Byrska, Małgorzata Naja, Hubert Bogacz, Emilia Kopeć
Akompaniament – Aleksandra Mikołajczyk

W programie utwory: Wolfganga Amadeusza Mozarta, Antonio Vivaldiego, Carla Bohma, Adama Wrońskiego, Niccolò Paganiniego, Augusta Franchomma, Jean-Philippa Rameau, H. Squira,
Gabriela Fauré

Przygotowanie uczniów: Natalia Kozub i Mirosław Kozub
Prowadzenie: Ewa Hadrian

NATALIA KOZUB (skrzypce)
Solistka Filharmonii Lubelskiej. Studia muzyczne ukończyła w klasie prof.  L. Oniszczenko we Lwowskim Konserwatorium im. M. Łysenko, a w 2005 roku Studia Podyplomowe na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w zakresie kameralistyki w klasie prof.  M. Nosowskiej. Od 1991 roku pracuje w orkiestrze Filharmonii Lubelskiej jako solistka, równocześnie prowadzi klasę skrzypiec w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. K arola Lipińskiego w Lublinie. Uczniowie jej odnoszą liczne sukcesy na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.
Natalia Kozub jest zapraszana jako wykładowca kursów mistrzowskich: IX Summer Seaside Music Courses Łeba Polska.
Jest założycielką następujących zespołów kameralnych: Kwartet Fletowy, Trio Con Tenerezza, Kwartet „Concerto”.
Bardzo aktywnie udziela się jako solistka oraz kameralistka, uczestnicząc w prestiżowych imprezach i cyklach koncertów: Koncerty Prezydenckie, Koncerty Zamkowe, festiwal Nałęczowskie Divertimento. Obok muzyki klasycznej z powodzeniem i wielką pasją realizuje się na gruncie muzyki rozrywkowej oraz scenicznej.

MIROSŁAW KOZUB (wiolonczela)
Edukację muzyczną rozpoczął w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Lublinie, następnie kontynuował naukę gry na wiolonczeli w  Państwowym Liceum Muzycznym im. Karola Lipińskiego pod kierunkiem prof.  R. Łosakiewicza.
Od roku 1984 był studentem Akademii Muzycznej w  Krakowie w klasie wiolonczeli prof.  W. Hermana. Studia ukończył w  roku 1989 otrzymując dyplom z  wyróżnieniem. Dwukrotnie, w latach 1987 i 1988, brał udział w Kursach Mistrzowskich w Weimarze w  klasach prof. T. Kuhne oraz prof.  R. Rautio. Jest absolwentem Międzywydziałowego Studium Pedagogicznego przy Akademii Muzycznej w Krakowie (1996 r.).
W roku 2005 ukończył Studia Podyplomowe na Akademii Muzycznej w  Warszawie w  zakresie kameralistyki w  klasie prof.  M. Nosowskiej. Od roku 1989 pracuje w  orkiestrze Filharmonii Lubelskiej pełniąc funkcję solisty grupy wiolonczel. Jednocześnie prowadzi klasę wiolonczeli (od 1989 r.) w  Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I  i  II st. im. Karola Lipińskiego w  Lublinie.
Od roku 1989 był członkiem wielu różnych zespołów kameralnych: Wieniawski Trio, Kwartet Fletowy, Trio Con Tenerezza, Lubelska Orkiestra Kameralna, z  którymi występował w  Hiszpanii, Szwajcarii, Bułgarii, Francji i  na Ukrainie. Z  tymi zespołami uczestniczył w wielu prestiżowych imprezach i  cyklach koncertów: Koncerty Prezydenckie, Koncerty Zamkowe, festiwal Nałęczowskie Divertimento.
Otrzymał szereg wyróżnień za działalność pedagogiczną: medal Komisji Edukacji Narodowej, indywidualną nagrodę C.E.A. II st., nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz srebrny medal „Za długoletnią służbę”.