Wernisaż

Mój ukochany
BAŁTYK

Z Vincentem van Goghiem

Krystyna Staś wyrastała w kręgu sztuki literackiej. Z wykształcenia polonistka, logopeda. W 2000 roku zaczęła swą przygodę z malarstwem wraz z wnukiem, który uczęszczał na zajęcia plastyczne do pracowni plastycznej Pani Kasi.

Nasze pierwsze obrazy
– z wnukiem
Adamem

Od 2015 roku organizuje wystawy indywidualne w bibliotekach i domach kultury: Kalinowszczyzna, Pracownia Kultury – Tatary. Od 2017 roku bierze udział w wystawach zbiorowych w galerii Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych i w Klubie Plastyka w Klubu Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady. Wystawę indywidualną miała w TPSP w lutym 2019 roku, a w roku 2020 w Domu Żołnierza.
Jej pasją jest również sport – piłka ręczna kobiet, której kronikę wraz z synem prowadzi od 22 lat.

Inspiracją dla niej była i jest przyroda. Kocha malować kwiaty i łąki, ale również pejzaże, a szczególnie te morskie. Pastel i akryl to technika, w której artystka najlepiej wyraża swoje zrozumienie koloru. Obecnie zgłębia również technikę akwareli na zajęciach w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie.
Jest członkinią Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie i Klubu Plastyka działającego przy Klubie Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady.

Z miłości do wnuczki powstały tomiki poezji Lenka moje Słoneczko (2016) oraz Wierszyki dla Lenki (2017). Wiersza powstawały przez 3 lata opieki i powstają nadal.
Z pasji do teatru została wolontariuszką w Teatrze Starym w Lublinie.