sobota 23 marca 2013 r.

organizowana przez Fundację -Zofia-

Bezpłatne badania profilaktyczne

CEL FUNDACJI –ZOFIA

Celem Fundacji –ZOFIA- jest działanie na rzecz profilaktyki, promocji i ochrony zdrowia, edukacji oraz pomocy społeczno-środowiskowej, wzmocnienia i poprawienia jakości życia osób przewlekle chorych, niepełnosprawnych, nieuleczalnie chorych i marginalizowanych społecznie.
Fundacja stawia sobie za zadanie złagodzenie trudności, na jakie napotykają osoby zmagające się z deficytami zdrowotnymi, takimi jak przewlekłe choroby, niepełnosprawność fizyczna i umysłowa, brak samodzielności w samoopiece i w samopielęgnacji, stany terminalne, choroby nowotworowe i stany apaliczne.

AKCJE PROMUJĄCE PROFILAKTYKĘ ZDROWIA

Od wielu lat Fundacja –ZOFIA – organizuje bezpłatne badania profilaktyczne na terenie całego województwa lubelskiego. Podczas akcji zainteresowani mogą skorzystać z takich badań jak: EKG, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, określenie poziomu cukru we krwi oraz specjalistyczne badanie stóp wykonywane w celu wykrycia ewentualnych schorzeń. Badania wykonywane są przez wysoce wykwalifikowany personel medyczny, w tym pielęgniarki dyplomowane oraz fizjoterapeuci. Po każdym przeprowadzonym badaniu pacjent otrzymuje profesjonalną diagnozę oraz porady zdrowotne.
Oprócz tego w Fundacji –ZOFIA- pracują specjaliści do spraw wizerunku osobistego oraz eksperci kosmetologii, którzy – dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu – pomagają kreować pozytywny wizerunek własnego „JA”. Każda porada ekspertów dostosowywana jest indywidualnie do danej osoby.

WOLONTARIAT

Fundacja zajmuje się także promocją i organizacją wolontariatu, jak również szkoleniem wolontariuszy do wykonywania działań pielęgnacyjno-opiekuńczych, wychowawczych i wspierających. Do grona wolontariuszy Fundacji –ZOFIA- należą pracownicy ochrony zdrowia, a także studenci Uniwersytetu Medycznego. Nasi wolontariusze aktywnie uczestniczą w różnych akcjach organizowanych przez Fundację. Dzięki swojej bezinteresownej chęci niesienia pomocy, nasi wolontariusze są dużym wsparciem dla rodzin osób przewlekle chorych.

WSPARCIE INSTYTUCJI

Swoimi działaniami Fundacja -ZOFIA- wspiera także instytucje powołane do pomocy osobom przewlekle chorym i niepełnosprawnym. Głównym odbiorcą pomocy jest Stowarzyszenie MONAR, które działa na rzecz osób marginali-zowanych społecznie z problemami emocjonalnymi, uzależnionymi od alkoholu i narkotyków. Zazwyczaj wsparcie polega na niesieniu pomocy w formie rzeczowej, by zaspokoić podstawowe potrzeby społeczności zamieszkujących różne ośrodki Stowarzyszenia.
Obecnie Fundacja, dzięki licznym sponsorom, współpracuje ze szpitalami, Monarami oraz pozostałymi placówkami dla osób marginalizowanych społecznie. Współpraca polega na przekazywaniu darowizn w postaci odzieży dla osób bezdomnych, którzy sami nie potrafią zapewnić sobie podstawowych potrzeb.
Pragniemy poinformować, iż od roku 2013 Fundacja -ZOFIA- posiada status organizacji pożytku publicznego, dzięki czemu można przekazywać na nasze cele 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Fundusze zebrane z tego tytułu przeznaczone zostaną na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla podopiecznych, specjalistyczną pielęgnację osób przewlekle chorych bądź niepełnosprawnych, zakup specjalistycznego środka transportu w celu dotarcia do najbardziej potrzebujących z odległych wsi i miejscowości oraz na zakup wysoce specjalistycznego sprzętu medycznego, który pomoże nam rozszerzyć ofertę bezpłatnych badań. Ponadto Fundacja -ZOFIA- chciałaby z zebranych środków poszerzyć asortyment istniejącej już Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego Fundacji -ZOFIA-.

Liczymy na Państwa uprzejmość i chęć uczestnictwa w stwarzaniu lepszych warunków do życia zarówno sobie, jak i tym, którzy sami nie potrafią sobie tego zapewnić.

Wypełniając PIT (zeznanie roczne) możecie Państwo przekazać 1% podatku dochodowego podopiecznym Fundacji -ZOFIA-
Fundacja -ZOFIA- KRS 0000298499
nr konta bankowego: